UWAGA UWAGA !!! w wyniku centralnych uroczystości w środowisku Straży Pożarnej a tym samym  zmożenia i zwarcia szyków wszystkich jednostek Nasz automobilklub Jurajski zmuszony jest przełożyć z dnia 27 maja II Jurajski super sprint na dzień 3 czerwca 2023 .Miejsce i charakter  przełożonej imprezy pozostaje bez zmian z zapisem  pierwotnym regulaminu zaplanowanej  imprezy. Przepraszając wszystkie osoby zainteresowane wydarzeniem  w poprzednim terminie liczymy na zrozumienie i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału 3 czerwca .Emocje zapewne te same a pogoda jeszcze lepsza wg  zapowiedzi. Natomiast dla wszystkich Funkcjonariuszy Straży Pożarnej  ,którzy zjadą 27 maja do Częstochowy Nasze serdeczne  pozdrowienia  życząc  dużo zdrowia i samych bezpiecznych wyjazdów do akcji każdego dnia służby. Dla przypomnienia planowane imprezy na sezon 2023 Sezon 2023 Automobilklubu Jurajskiego
otwarcie sezonu motoryzacyjnego 5 marca 2023
1. I sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ; 15 kwietnia 2023
2. II sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ;3 czerwca  2023
3. III sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ;19 sierpnia 2023
4. IV sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ;23 września 2023
5. Jurajski super sprint o puchar Prezydenta  Częstochowy ;4 listopada 2023
6. V sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ; 16 grudnia 2023

Do tego cykliczne eventy ,szkolenia BRD .
Serdecznie zapraszamy w Nasze szeregi klubu , a tym samym  możliwość realizowania swojej pasji do motosportu w różnych aspektach .Klub  Nasz jak tradycja nakazuje pomaga w edukacji  w sposób zdecydowany chętnym osobom zdobyć szereg uprawnień związanych z angażowaniem się w działanie w strukturach PZM .Co dla wielu było  często czymś  jedynie w sferze marzeń .


Pliki do pobrania:
Regulamin II Jurajski Sprint
Zgłoszenie Jurajski Sprint
Karta OA BK
Umowa użyczenia samochodu
Akredytacja prasowa

Data dodania:
Zapraszamy serdecznie na II rundę Jurajskiego Sprintu, zawody odbędą się 27 maja się na Torze Wyrazów. Impreza rozpoczyna się o godzinie 8:00. Zakończenie około godziny 18:00. Wstęp dla widzów jest darmowy. Termin drugiego super sprintu zbiega się z okazjonalnymi Dniami Blachowni, zatem milo Nam zaprosić także na tor Wyrazów mieszkańców Gminy i okolic. A ta impreza zapewne urozmaici wszystkie inne przygotowane przez Władze lokalne na tą okoliczność.

Przyjmowanie zgłoszeń zaczyna się 13 maja 2023 o godzinie 15:30

Dokumenty do pobrania:

Regulamin uzupełniający II Jurajski Sprint
Złgoszenie Jurajski Sprint
Karta OA BK
Umowa użyczenia samochodu
Akredytacja fotoreporterska

Data dodania:


 Z okazji święta Strażaków,  których odwaga ,poświęcenie w ratowaniu ludzkiego życia nie zna granic z narażeniem bardzo często własnego życia  podczas interweniowania. Calutki automobilklub Jurajski składając serdeczne życzenia ,życząc szczęśliwych powrotów z akcji kłania się nisko dziękując za Wasze poświęcenie.
Data dodania:
Automobilklub Jurajski, który od wielu lat aktywnie propaguje zasady BRD wśród miłośników motoryzacji  pragnie podzielić się na gorąco . Ciekawą inicjatywą i pomysłem polepszenia  rozpoznawalności  w terenie hulajnóg. Obecnie ten tak popularny środek lokomocji ,którego wizerunek trwale wpisał się w życie codzienne zawłaszczając coraz większą przestrzeń Naszych chodników, ulic , pasaży .Obligatoryjnie uprasza się wręcz  o jeszcze lepsze oznakowanie i zaznaczenie jego obecności ,co z jednej strony bardziej wpisze go w struktury użytkowe dnia a z drugiej wydłuży jego użytkowanie dając dodatkowy  margines bezpieczeństwa podczas jazdy . Zamysł oznakowania hulajnóg dodatkowymi odblaskami po obu bokach sprzętu zapewne spotka się z aprobatą ze strony kierowców i pieszych w późniejszych porach dnia ,kiedy dodatkowy  odblask boczny sprawi jeszcze lepsze zasygnalizowanie hulajnogi w Naszym obszarze. Oklejenie hulajnóg odblaskami  dodatkowymi to nic innego jak kontynuacja sprzed roku wspólnej akcji pt" hulajnoga elektryczna bezpieczniej ",którą to automobilklub Jurajski poprowadził pioniersko wespół z Firmą VELEX Pana Bogusława Foszmanowicza,  WRD Policji w Częstochowie z błogosławieństwem Naczelnika Grzegorza Wilczyńskiego i tradycyjnie z WORD Częstochowa pod dowództwem dyrektora Włodzimierza Mogiły.
W imieniu którego Pan Przemysław Puszek nadzorował przebieg wydarzenia pod kątem  znajomości przepisów RD. Uważając ideę  dodatkowego oznakowania obecnie użytkowanych hulajnóg zarówno  wśród  prywatnie użytkowanych  jak i z wynajmu odblaskami .Będziemy starali się docierać do użytkowników hulajnóg starając się namawiać dostarczać odblaski jak i oklejenia a również popierania całej akcji  . Licząc na szerokie poparcie i zrozumienie idei VELEX ,współpomysłodawcy akcji  Romuald Nowakowski i Piotr Witkowski zachęcają także członków AKJ do uczestniczenia we własnym zakresie w wspieraniu tego zacnego zamysłu podnoszenia bezpieczeństwa na drodze. A jak mowa o bezpieczeństwie to nie może zapewne zabraknąć udziału i zaangażowania na skalę całego kraju Firm Ubezpieczeniowych do czego z całego serca zapraszamy wiedząc jak bardzo na sercu leży BRD wszystkim ubezpieczycielom. Pragniemy  nadmienić ,że podczas tegorocznych Targów Motoryzacyjnych tradycyjnie obecny automobilklub Jurajski będzie  tym razem nie  tylko prezentować swój  wizerunek klubu ale rozdawał także  odblaski dla użytkowników hulajnóg .Zatem zapraszamy w pierwszy weekend czerwca w III Aleję NMP oraz  Plac  Biegańskiego .
[img]
Data dodania:
Mineło zaledwie kila dni od  ostatniej imprezy ak Jurajskiego z dnia  15 kwietnia na torze Wyrazów, a Nasz klub już prowadzi kolejne prace na obiekcie w celu polepszenia warunków jak i samego wizerunku toru. Pewnie dziwi Nasza aktywność mocno wiele osób bacznie obserwujących poczynania AKJ  na torze ,ale taka jest obrana od początku przez Nas polityka działania. Nasza obietnica organizowania imprez jak i odbudowy zapomnianego przez wiele osób obiektu po prostu nabiera rozmachu potwierdzając automobilklubu Jurajskiego składane deklaracje .To wszystko co wykonaliśmy do tej pory  i to wszystko co wykonujemy obecnie i nadal będziemy nakładem pracy społecznej klubowiczów ,tak wspierane innymi działaniami ze strony Pani Burmistrz Blachowni (monitoring oraz szlaban)to szczegółowo zaplanowane poczynania. Które muszą  odnieść końcowo rezultat w postaci reaktywacji pełnej obiektu co pozwoli jeszcze mocniej promować Gminę i Jurajskiego realizacje celów statutowych .A dla samych mieszkańców stworzy duże możliwości dla powstania lokalnej działalności w postaci agroturystyki i drobnych punktów sprzedażowych .Na ten moment  po wielu innych grupach obecnych tutaj kiedyś , tym razem  nadszedł czas ak Jurajskiego pracowity czas na torze z postępującymi do przodu pracami jak i imprezami ,które dały wzorem tych, które za Nami okazję do spędzenia miło lokalnie czasu sportowo edukacyjnie i rodzinnie. Tutaj podziękowania  z całego serca wszystkim  osobom życzliwie i uczciwie dostrzegających Nasze działania, a tak opacznie odbieranych  przez innych w hejtach  kiedy jurajski zakasuje rękawy na torze porządkując obiekt oraz naprawiając nawierzchnię i pobocza po tym jak ząb czasu i użytkowanie przez innych  zrobiło swoje. Podsumowując Nasze działania mające na celu finał w postaci reaktywacji toru  raz jeszcze dziękujemy za prawdziwe słowa uznania ze strony mieszkańców ,Władz ,Mediów, zawodników z Mistrzem Europy Kajetanem Kajetanowiczem na czele,

Data dodania:
W sobotę 15 kwietnia automobilklub Jurajski poprowadził I super sprint samochodowy na dawnym torze Wyrazów. Impreza ta zapowiadana od dłuższego czasu spotkała się z zainteresowaniem zarówno ze strony kierowców jak i kibiców. Dla których 26 zawodników w czterech przejazdach zgotowało wiele okazji do  gorącego kibicowania. Czytelny podział na klasy pojemnościowe ;1150, 1400, 1600, 2000, ponad 2000 cm3 oraz RALLYN3 jak i Gość ułatwił wyłonienie najlepszych z wszystkich startujących. I tak oto;

-I klasa; Bartłomiej Dąbrowski -Patryk Desortes
         Bartosz Grzybek -Mateusz Szostek
         Mariusz Gawron -Patryk Desortes
       
-II klasa; Radosłąw Woznica-Patrycja Ludwicka
          Łukasz Zgajewski-Aleks Zgajewski
          Krzysztof Słabikowski-Bartłomiej Mirecki  

-III klasa ; Łukasz Zieliński-
             Stanisław Dawid
            Dawid Roman -Przemysłąw Roman

IV klasa; Grzegorz Kawalec
         Krzysztof Macioł

V klasa ; Marcin Zajdel -Piotr Rurarz
         Bartłomiej Cieślewicz -Aleks Zgajewski
         Jerzy Łodziński  
Rally N3 ; Piotr Witkowski -Aleks Zgajewski
          Robert Kupczyk -Fabian Kupczyk

Klasa Gość ;Piotr Kiepura -Paweł Kowalik
            Marek Suder -Marcin Kowalik
            Paweł Sitek - Michał Cięciara
 Klasyfikacja Generalna ; 1 Marcin Zajdel -Piotr Rurarz
                     2. Bartłomiej Cieślewicz -Aleks Zgajewski
                  3.Radosław Wożnica-Patrycja Ludwicka

https://www.facebook.com/watch?v=186483040440415

Organizatorzy dziękując za wspaniałą rywalizację czysto sportową postawę zawodników ,gorący doping kibiców ,zacną pracę wszystkich Sędziów i osób wspierających ich pracę ,przepyszny  catering ,baczne oko Ratowników medycznych ,Nienaganną gotowość zastępu Straży Pożarnej baczny nadzór WRD Policji ,przychylność Władz lokalnych  zaprasza na kolejny super sprint 27 maja 2023 .
Data dodania:
Miło Nam zaprezentować film  zaproszenie nadesłany od wielokrotnego rajdowego Mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza ,który to  gościł na Nasze zaproszenie  podczas całodniowego o dnia testowego na Wyrazowie w 2022 roku. A dziś słysząc o I Jurajskim  super sprincie samochodowym na Wyrazowie serdecznie zaprasza wszystkich zawodników oraz kibiców fanów motosportu do wzięcia udziału 15 kwietnia 2023 roku w tej imprezie. Zatem kierując ten film to zaproszenie do wszystkich zwolenników reaktywacji toru dziękujemy jednocześnie za wspieranie Naszych wysiłków jakie za Nami oraz przed Nami .Dziękujemy lokalnym Władzom za zrozumienie i wsparcie ,Społeczności lokalnej za miłe gesty i słowa Funkcjonariuszom WRD Policji ,Komendzie Straży Pożarnej ,WORD ,aktywnym czŁonkom AKJ, Mediom ,oraz wszystkim którym na sercu realizacja Naszych zamierzeń sportowych na tym obiekcie jak i promocja Gminy.
Zapraszając już dziś na super sprint składamy wszystkim w/w serdeczne życzenia radosnych świat Wielkanocnych dużo zdrowia i powodów do radości a specjalne życzenia dla samego Mistrza Kajetana Kajetanowicza i podziękowania  i życzenia za docenienie Naszego wkładu w reaktywację toru.
    
Data dodania:
 Kochani klubowicze automobilklub Jurajski pięknie dziękuje wszystkim uczestniczkom Moto Ewa 2023 ,które to  przesympatyczne Panie uczestniczyły w dzisiejszej edycji. W  rywalizacji w 4-ch  konkurencjach szkoleniowo-sportowych ( slalom autem ,zmiana kół na czas ,próba stewarda ,przejazdy na pojazdach  elektrycznych) firmy VELEX  Pana Bogusława Foszmanowicza Panie wykazały się ogromnym sercem i zaangażowaniem ,co zostało nagrodzone ufundowanym przez Panią Sylwię Szymanską Burmistrz Blachowni  pięknym pucharem oraz okolicznościowymi pamiątkowymi statuetkami AKJ. A wszystko to przy ładnej pogodzie dużym słonku i uśmiechami uczestniczek i mile zaskoczonych imprezą mieszkańców .Automobilklub Jurajski gratulując uczestniczkom ,dziękując Władzom Blachowni za życzliwe podejście do tematu organizacji przez AKJ imprez zapewnia ,że to otwarcie sezonu 2023 zapoczątkowuje cały szereg ciekawych imprez zarówno o charakterze sportowym jak i edukacyjnym oraz typowo piknikowym skierowanym do mieszkańców Gminy i okolic .Raz jeszcze pozdrawiamy dziękując za uczestnictwo i tak licznie zebranych kibiców doping .
Data dodania:
Reklama

Realizacja: Shile Design Studio