Miło Nam poinformować o kolejnej akcji Naszego automobilklubu Jurajskiego, którą   22 lipca na dawnym torze wyrazów  poprowadzimy(10 00-14 00 ) godz. 10 00-11 00 zapisy  Hulajnoga elektryczna Bezpieczniej. Program imprezy to 1  przejazd na czas dla osób doroślejszych z użyciem Naszych hulajnóg elektrycznych ,oraz  1 przejazd  dla mniejszych dzieci hulajnogi  własne tradycyjny napęd nożny . Pojemność w imprezie uczestników   50 osób. Do tego ciekawostki z elektryczności mobilnej Firmy VELEX , instruktaż z zasad ruchu z udziałem tego sprzętu w wykonaniu  Funkcjonariuszy WRD Policji ,zapowiadane także  dalsze tematyki BRD w prezentacji WORD . Zapraszamy serdecznie
Data dodania: 20 lipiec 2023
Miło Nam poinformować o podjętych działaniach związanych z powołaniem do życia tegorocznej edycji ulicznego ścigania w centrum miasta. V edycja w powiększonej  topografii trasy z wieloma cennymi nagrodami znanych marek ,w formie międzynarodowego ścigania już dziś musi zachęcać do  wzięcia udziału. Jakby tego mało starając się nawiązać do tradycji minionych edycji zapraszania znanych kierowców rajdowych jak np ; Łukasz Pieniążek kierowca rajdowy WRC, Mistrz Polski i aktualny kierowca WRC Mikołaj Marczyk , Robert Herba , Adam Polak , Marek Suder , Marek Kusiak , Mirosław i Bogdan Krachulec, Paweł Dytko ,Bartłomiej Mirecki .Tak i w tym roku Nasze zaproszenie kierujemy do Naszego Honorowego członka klubu Jurajskiego Mistrza Sobiesława Zasady, którego skomplikowana sytuacja rodzinna stanęła na przeszkodzie być w poprzednim wyścigu z Nami , kolejne zaproszenie kierujemy do Naszego niedawnego gościa Kajetana Kajetanowicza wielokrotnego Mistrza Europy zawodnika WRC. Który to tak pięknie docenił nakład pracy społecznej Naszego klubu w odbudowę toru Wyrazów co pozwoliło tchnąć po latach  nowe życie i zachęcić innych do ścigania na nim po Naszej  odbudowie wielu jego fragmentów infrastruktury. Jesteśmy pewni sukcesu tegorocznej edycji z racji wielu zapytań o imprezę wśród zawodników także rangi Mistrzostw. Już na tym etapie tworzenia imprezy zachęcamy środowisko biznesu Naszego regionu do wspierania i pomagania w współtworzeniu tego zacnego wydarzenia ze świata motosportu a tym samym promocji Miasta swojego wizerunku jak i całego Naszego regionu. Pamiętajmy to My wszyscy współtworzymy wizerunek Naszego Miasta jego promocję.         
  
Data dodania: 9 lipiec 2023
Miło Nam bardzo podzielić się wysoką oceną Zarządu Okręgowego PZM  w Katowicach. Odnoszącą się do dotychczasowych Naszych działań  w zakresie realizacji celów statutowych klubu, zarówno na niwie motosportu jak i cennego propagowania BRD. Dotychczasowe realizowane wydarzenia spotykały się z bardzo pozytywną oceną WRD Policji ,WORD, Dyrektor Ochrony Środowiska PZM, Straży Pożarnej oraz Służb Medycznych. Co zostało uwieńczone  powodzeniem końcowym każdego wydarzenia ,imprezy eventu oraz w formie  wielu podziękowań skierowanych na ręce Zarządu klubu. Czego potwierdzeniem statuetki i inne formy podziękowania ,które otrzymaliśmy wielokrotnie od początku swojego działania od w/w. Na ten moment skierowane słowa uznania od Prezesa Zarządu PZM Pana Grzegorza Wróbla dopełniając szeroki wachlarz gratulacji dla Naszego klubu cieszy ogromnie, gdyż skierowane słowa uznania płynące wprost ze środowiska motoryzacyjnych pasjonatów cieszą podwójnie. Zatem w imieniu Zarządu oraz wszystkich aktualnych klubowiczów dziękujemy  serdecznie za te i wszystkie poprzednie słowa uznania. Co jeszcze bardziej  zapewne zmobilizuje do dalszego zaangażowania klubowiczów i osoby Nam kibicujące.
     
Data dodania: 25 czerwiec 2023
W ramach podziękowania za  długoletnią, owocną współpracą  Komendą Straży Pożarnej w Częstochowie a naszym automobilklubem Jurajskim. Prezes Naszego klubu dziękując  w imieniu całego AKJ  za  wspieranie  tym samym  umożliwiając realizację celów statutowych, przekazał statuetkę  wraz z życzeniami dla Komendy Straży Pożarnej w naszym mieście. Mamy nadzieję, że ten miły gest i okazała statuetka zajmująca teraz  honorowe miejsce pośród innych cennych podziękowań będą zawsze przypominały o wydarzeniach wspólnej realizacji, jakie za nami. A każda kolejna akcja we współpracy umocni nasze  wiadomości  i wiedzę praktyczną.
Data dodania: 7 czerwiec 2023
Drodzy fani  AKJ i zawodnicy zainteresowani startem w sprintach organizowanych przez ak Jurajski, oto przedstawiamy dwie cenne informacje dla Was .Pierwsza to udostępniamy  dla lepszego przygotowania, poznania toru  i rówwnych szans mapkę™ trasy na dany wyścig( cała  trasa dla łatwiejszego odczytania podzielona na kolejne 3 etapy ) .Druga cenna informacja to zgodnie z niekonwecjonalnymi ruchami Naszego klubu taka innowacja .Otóż postanowiliśmy rzeczowe nagrody nie tylko przeznaczyć dla najlepszego w generalce zawodów ale dodatkowo kilka cennych nagród rozlosować spośród  pozostałych uczestników i zawodników danej imprezy. A wszystko to możliwe dzięki dobremu sercu sponsorów ,dla których zaangażowanie automobilklubu Jurajskiego w reaktywacje obiektu i sam motosport w Naszym regionie są ważne. Na ten moment nie podajemy nazw firm sponsorów z racji napływających kolejnych  gestów wspierania Nas .Tyle dobrych informacji a gorsza to ta, że każdy z Nas zarówno zawodnik jak i sędzia będzie musiał‚  ponownie przekonywać swoje ukochane kobiety o koniecznści wyjazdu na imprezę, Ale tutaj podpowiadamy w związku jesteśmy na dobre i na złe wiec jak coś  dobrego  się dzieje taka prośba do Pań nie stawajcie na drodze do szczęścia Waszym ukochanym facetom :)a będzie Wam wynagrodzone po wielokroć.
Data dodania: 30 maj 2023
UWAGA UWAGA !!! w wyniku centralnych uroczystości w środowisku Straży Pożarnej a tym samym  zmożenia i zwarcia szyków wszystkich jednostek Nasz automobilklub Jurajski zmuszony jest przełożyć z dnia 27 maja II Jurajski super sprint na dzień 3 czerwca 2023 .Miejsce i charakter  przełożonej imprezy pozostaje bez zmian z zapisem  pierwotnym regulaminu zaplanowanej  imprezy. Przepraszając wszystkie osoby zainteresowane wydarzeniem  w poprzednim terminie liczymy na zrozumienie i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału 3 czerwca .Emocje zapewne te same a pogoda jeszcze lepsza wg  zapowiedzi. Natomiast dla wszystkich Funkcjonariuszy Straży Pożarnej  ,którzy zjadą 27 maja do Częstochowy Nasze serdeczne  pozdrowienia  życząc  dużo zdrowia i samych bezpiecznych wyjazdów do akcji każdego dnia służby. Dla przypomnienia planowane imprezy na sezon 2023 Sezon 2023 Automobilklubu Jurajskiego
otwarcie sezonu motoryzacyjnego 5 marca 2023
1. I sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ; 15 kwietnia 2023
2. II sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ;3 czerwca  2023
3. III sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ;19 sierpnia 2023
4. IV sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ;23 września 2023
5. Jurajski super sprint o puchar Prezydenta  Częstochowy ;4 listopada 2023
6. V sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ; 16 grudnia 2023

Do tego cykliczne eventy ,szkolenia BRD .
Serdecznie zapraszamy w Nasze szeregi klubu , a tym samym  możliwość realizowania swojej pasji do motosportu w różnych aspektach .Klub  Nasz jak tradycja nakazuje pomaga w edukacji  w sposób zdecydowany chętnym osobom zdobyć szereg uprawnień związanych z angażowaniem się w działanie w strukturach PZM .Co dla wielu było  często czymś  jedynie w sferze marzeń .


Pliki do pobrania:
Regulamin II Jurajski Sprint
Zgłoszenie Jurajski Sprint
Karta OA BK
Umowa użyczenia samochodu
Akredytacja prasowa

Data dodania: 16 maj 2023
Zapraszamy serdecznie na II rundę Jurajskiego Sprintu, zawody odbędą się 27 maja się na Torze Wyrazów. Impreza rozpoczyna się o godzinie 8:00. Zakończenie około godziny 18:00. Wstęp dla widzów jest darmowy. Termin drugiego super sprintu zbiega się z okazjonalnymi Dniami Blachowni, zatem milo Nam zaprosić także na tor Wyrazów mieszkańców Gminy i okolic. A ta impreza zapewne urozmaici wszystkie inne przygotowane przez Władze lokalne na tą okoliczność.

Przyjmowanie zgłoszeń zaczyna się 13 maja 2023 o godzinie 15:30

Dokumenty do pobrania:

Regulamin uzupełniający II Jurajski Sprint
Złgoszenie Jurajski Sprint
Karta OA BK
Umowa użyczenia samochodu
Akredytacja fotoreporterska

Data dodania: 13 maj 2023


 Z okazji święta Strażaków,  których odwaga ,poświęcenie w ratowaniu ludzkiego życia nie zna granic z narażeniem bardzo często własnego życia  podczas interweniowania. Calutki automobilklub Jurajski składając serdeczne życzenia ,życząc szczęśliwych powrotów z akcji kłania się nisko dziękując za Wasze poświęcenie.
Data dodania: 4 maj 2023
Reklama

Realizacja: Shile Design Studio