Dziś swoje zacne urodziny świętuje  Nasz członek honorowy Mistrz Sobiesław Zasada ,utytułowany kierowca rajdowy 3 Mistrz Europy i v-ce Mistrz Europy. Człowiek już za życia Legenda motosportu ,pionier wielu rozwiązań jakie stworzył rozwijając sport rajdowy. Jego wszystkie  zwycięstwa i udział w 300 rajdach są najlepszą wizytówką a uznanie w świecie motosportu na całym świecie niesie do dziś ogromny szacunek. Dlatego z tym większą radością składamy na ręce Mistrza najserdeczniejsze życzenia zdrowia uśmiechu radości oraz wielu jeszcze okazji do świętowania na mecie kolejnych wyzwań zarówno w rajdach jak i życiu zawodowym i prywatnym .Żyj Nam Mistrzu 200 lat przypominając ,że marzenia mają sens tylko kiedy się je realizuje ciesząc z tego wspólnie z tymi którzy w Nas wierzą i wspierają .
Data dodania:
Zarząd Automobilklubu Jurajskiego pragnie życzyć radosnych świąt Bożego Narodzenia i zacnego Nowego Roku w zdrowiu wszystkim osobom związanym z działaniami klubu .Pragnąc tym samym podziękować raz jeszcze za zaangażowanie i zacną postawę wobec działań statutowych Naszego klubu .

   
Data dodania:

  Drodzy Klubowicze zapraszamy do przemyśleń w kwestii dodatkowych imprez  oprócz zaplanowanych już na sezon  2022 jakie jesteście w stanie  organizować za sprawa Waszego  zaangażowania i udziału od początku do końca .Liczymy na ciekawe pomysły i realizacje ich w ramach statutowych działań klubowych.
Na ten czas imprezy zaplanowane na sezon 2022 to ;
1.Rajd KJS Jurajski (wstępnie 2-u dniowy połączony z Pucharem Prezydenta)
2.Cykl szkoleń  z BRD (tradycyjnie we współpracy z WRD Policji oraz WORD )
3.Moto EWA 2022
4.Kilka eventów klubowych w miesiącach i datach wybranych wg możliwości i czasu .
Wzorem lat ubiegłych  8 imprez wyjazdowych we współpracy z innymi automobilklubami (zarówno  zawodnicy oraz sędziowie )
Liczymy na Wasze pomysły i zaangażowanie .
Data dodania:

(super foty /FB/ RallyFoto.pl)

Podczas tegorocznej Gali Rajdu Polski Historycznego
odbyła się  ceremonia wręczenia Sobiesławowi Zasadzie nominacji do Galerii Sławy Międzynarodowej Federacji Pojazdów Dawnych FIVA. Wręczyli laureatowi ; prezydent FIVA, oraz wiceprezydent . Tym większa radość i zaszczyt dla Naszego automobilklubu Jurajskiego z tej nominacji Mistrza z racji faktu bycia klubem ,którego Honorowym członkiem jest sam Mistrz Sobiesław Zasada .Jak pokazuje życie Mistrz pozostaje ciągle w sercach Fanów motosportu oraz władz FIA ,Mediów czego najlepszym dowodem wyjątkowe nagrody ,oraz przy tym wspaniała kondycja Mistrza czego dowodem jego udział w tegorocznej rundzie WRC  i start w rajdzie Safarii.
 
Data dodania:
Drodzy klubowicze i fani automobilklubu jurajskiego ,pragniemy podzielić się wspaniałą informacją będącą wynikiem wizyty w dniu dzisiejszym w siedzibie Grupa Zasada-Kraków  tj 12.11. 2021 roku na zaproszenie osobiste Mistrza Sobiesława Zasady. W odpowiedzi na Naszą prośbę przyjęcia honorowego członkostwa AKJ  przez Mistrza jako Nasze podziękowanie za wkład i propagowanie motosportu i osiągnięcia sportowe samego Mistrza .Z wielkim entuzjazmem pragniemy dzielić się docenieniem wysiłków i starań jakie w okresie 5 letniego istnienia automobilklubu Jurajskiego pozwoliły umocnić AKJ i tym samym prosić o ten zaszczyt dla Nas przyjęcia zaproszenia przez samego Mistrza sportowca legendę motosportu Sobiesława Zasadę. Który docenia i propaguje działania i pasję z jaką także Nasz klub promuje motosport .Nobilitacja Naszego klubu poprzez przyjęcie dziś honorowego członkostwa przez samego Mistrza Sobiesława Zasadę potwierdza obrany kierunek działania Naszego klubu dając także nowe bodźce na przyszłość. Aby przybliżyć bardziej atmosferę spotkania zamieszczamy kilka fot jakie pokazują najlepiej przebieg całego spotkania. Natomiast niespodzianką od Naszego automobilklubu Jurajskiego dla Mistrza był samochód steyer puch rok 1968 w wersji monte  carlo będący własnością Pana Tomasza Brożyny ,którego równie gorąco powitał sam Mistrz dziękując za pasję i kreatywność i wspieranie AKJ.Pragniemy dodać iż ogromny wkład w powstanie auta ma firma  OM AUTO Łukasza Lewenhoff & Kamil Lulko .Gratulujemy i dziękujemy     
Data dodania:
IV edycja Jurajskiego Super Sprintu to przedstawienie, które jest możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób i miłości do rally. Sprint po ulicach Naszego miasta barwnie prezentuje motosport, promuje Miasto, Automobilklub Jurajski ale przede wszystkim zawodników, którzy w dniu imprezy są głównymi aktorami na scenie. Zatem każda kolejna edycja to kolejne wyzwania dla kierowców, pilotów, ich sprzętu i umiejętności. To wszystko zbliża się bardzo wielkimi krokami !!!. Zapraszamy zatem załogi amatorskie i licencjonowane do zapisów . Wszyscy chętni mogą zgłaszać swój udział w imprezie do dnia 04.11.2021 r. więcej informacji na http://www.automobilklubjurajski.pl/
Pragniemy Wam także przypomnieć zawodników, którzy zaszczycili Gościnnie swoją obecnością poprzednie edycje naszej imprezy, bez wątpienia należy zacząć od takich osobowości motosportu jak:
Miko Marczyk wielokrotny Mistrz Polski w Rajdach Samochodowych
Adam Polak 16-tokrotny Mistrz  Polski w rajdach i wyścigach i jego wspaniały przejazd Polonezem 2000 cm3 pokaz umiejętności z wysokiego C.
Łukasz  Pieniążek młody talent na arenie rajdowej ,który w kolejnych latach swoich startów zdobywał światowe podium pośród  rajdowej szpicy Mistrzostw Świata. Łukasz i jego przejazdy ulicami Częstochowy autem  ŚKODA R5  rozgrzewały serca nie tylko kibiców ale także zawodników.
...Ale jak już wiadomo na nadchodzącą IV edycję zaproszenie przyjął:
Robert Herba Mistrz Polski W Rajdach Samochodowych gotowy do szaleństw ulicami Częstochowy
Paweł Dytko mistrz Polski w Rajdach i Samochodowych Wyścigach Górskich, pokaże nam  super możliwości swojej TOYOTY
Ale to jeszcze nie wszystko  ...ciekawe czy odgadniecie, który kolejny mistrz zaszczyci swoją obecnością sprint uliczny 6 listopada?
Musicie  przyznać że to mocna dawka adrenaliny i okazji do podziwiania rajdowego kunsztu na najwyższym poziomie.
Pozdrawiamy i do zobaczenia
Data dodania:
Miło Nam poinformować o nadchodzących zmianach jakie przed sekcja BRD  AKJ .Nowa ekipa pod dowództwem osób z nowymi pomysłami ,nowe zadania wraz z WRD Policji w Częstochowie oraz WORD zapewne zaskoczą Częstochowian i pozwolą zwiększyć świadomość zagrożeń na drodze .Zatem przed Nami ciekawe szkolenia z dodatkami nowinkami ,niebawem więcej w tym temacie szczegółów. Zapraszamy do lektury na Naszych stronach  AKJ .
Data dodania:
Przypominamy wszystkim zawodnikom chętnym  wystartować na IV Jurajskim super sprincie o Puchar Prezydenta Częstochowy 6 listopada 2021. O ostatecznym terminie zapisów: 4 listopada 2021, po tej dacie i w dniu zawodów NIE BĘDA PRZYJMOWANE ZGŁOSZENIA. Jedyna korekta i dopisanie do zgłoszeń dotyczy zawodników z listy rezerwowej. Która obejmuje załogi jakie zgłoszą się po zamknięciu listy podstawowej obejmującej 60 załóg. Zatem organizator prosi o przestrzeganie  ostatecznej daty terminu zgłoszeń zgodnie z zapisem regulaminu uzupełniającego. Co tradycyjnie podczas imprez upraszcza czynności pracy biura i nie wpływa na harmonogram przebiegu imprezy.


Super wiadomość dla pierwszych 30 zgłoszonych osób ;do rozlosowania firmowe torby z ProtoCars by Dytko !!!!

Dla przypomnienia krótki zapis filmowy z udziałem Łukasza Pieniążka w 2018 na ulicznym Prezydenckim w jedynym odmiennym układzie od wszystkich edycji wymuszonej konfiguracji technicznej tras.

LInk do strony zewnetrznej

Regulamin

zgłoszenie IV jurajski

Karta BK

Umowa użyczenia samochodu

UWAGA!!!
Poniżej do pobrania proponowana mapka na IV Jurajski Super Sprint
proponowana trasa
Data dodania:
Reklama

Realizacja: Shile Design Studio