Dziękując za udział wszystkim osobom, którym bliska sercu tematyka bezpieczeństwa podczas użytkowania tak popularnych już hulajnóg. Polecamy krótki materiał filmowy zrealizowany podczas imprezy za sprawa skutecznej jak zawsze i na czas TV ORION.
 

http://www.tvorion.pl/bezpiecznie-na-hulajnodze/
Data dodania: 30 lipiec 2023
Miło Nam poinformować o kolejnej akcji Naszego automobilklubu Jurajskiego, którą   22 lipca na dawnym torze wyrazów  poprowadzimy(10 00-14 00 ) godz. 10 00-11 00 zapisy  Hulajnoga elektryczna Bezpieczniej. Program imprezy to 1  przejazd na czas dla osób doroślejszych z użyciem Naszych hulajnóg elektrycznych ,oraz  1 przejazd  dla mniejszych dzieci hulajnogi  własne tradycyjny napęd nożny . Pojemność w imprezie uczestników   50 osób. Do tego ciekawostki z elektryczności mobilnej Firmy VELEX , instruktaż z zasad ruchu z udziałem tego sprzętu w wykonaniu  Funkcjonariuszy WRD Policji ,zapowiadane także  dalsze tematyki BRD w prezentacji WORD . Zapraszamy serdecznie
Data dodania: 20 lipiec 2023


 Z okazji święta Strażaków,  których odwaga ,poświęcenie w ratowaniu ludzkiego życia nie zna granic z narażeniem bardzo często własnego życia  podczas interweniowania. Calutki automobilklub Jurajski składając serdeczne życzenia ,życząc szczęśliwych powrotów z akcji kłania się nisko dziękując za Wasze poświęcenie.
Data dodania: 4 maj 2023
Automobilklub Jurajski, który od wielu lat aktywnie propaguje zasady BRD wśród miłośników motoryzacji  pragnie podzielić się na gorąco . Ciekawą inicjatywą i pomysłem polepszenia  rozpoznawalności  w terenie hulajnóg. Obecnie ten tak popularny środek lokomocji ,którego wizerunek trwale wpisał się w życie codzienne zawłaszczając coraz większą przestrzeń Naszych chodników, ulic , pasaży .Obligatoryjnie uprasza się wręcz  o jeszcze lepsze oznakowanie i zaznaczenie jego obecności ,co z jednej strony bardziej wpisze go w struktury użytkowe dnia a z drugiej wydłuży jego użytkowanie dając dodatkowy  margines bezpieczeństwa podczas jazdy . Zamysł oznakowania hulajnóg dodatkowymi odblaskami po obu bokach sprzętu zapewne spotka się z aprobatą ze strony kierowców i pieszych w późniejszych porach dnia ,kiedy dodatkowy  odblask boczny sprawi jeszcze lepsze zasygnalizowanie hulajnogi w Naszym obszarze. Oklejenie hulajnóg odblaskami  dodatkowymi to nic innego jak kontynuacja sprzed roku wspólnej akcji pt" hulajnoga elektryczna bezpieczniej ",którą to automobilklub Jurajski poprowadził pioniersko wespół z Firmą VELEX Pana Bogusława Foszmanowicza,  WRD Policji w Częstochowie z błogosławieństwem Naczelnika Grzegorza Wilczyńskiego i tradycyjnie z WORD Częstochowa pod dowództwem dyrektora Włodzimierza Mogiły.
W imieniu którego Pan Przemysław Puszek nadzorował przebieg wydarzenia pod kątem  znajomości przepisów RD. Uważając ideę  dodatkowego oznakowania obecnie użytkowanych hulajnóg zarówno  wśród  prywatnie użytkowanych  jak i z wynajmu odblaskami .Będziemy starali się docierać do użytkowników hulajnóg starając się namawiać dostarczać odblaski jak i oklejenia a również popierania całej akcji  . Licząc na szerokie poparcie i zrozumienie idei VELEX ,współpomysłodawcy akcji  Romuald Nowakowski i Piotr Witkowski zachęcają także członków AKJ do uczestniczenia we własnym zakresie w wspieraniu tego zacnego zamysłu podnoszenia bezpieczeństwa na drodze. A jak mowa o bezpieczeństwie to nie może zapewne zabraknąć udziału i zaangażowania na skalę całego kraju Firm Ubezpieczeniowych do czego z całego serca zapraszamy wiedząc jak bardzo na sercu leży BRD wszystkim ubezpieczycielom. Pragniemy  nadmienić ,że podczas tegorocznych Targów Motoryzacyjnych tradycyjnie obecny automobilklub Jurajski będzie  tym razem nie  tylko prezentować swój  wizerunek klubu ale rozdawał także  odblaski dla użytkowników hulajnóg .Zatem zapraszamy w pierwszy weekend czerwca w III Aleję NMP oraz  Plac  Biegańskiego .
[img]
Data dodania: 29 kwiecień 2023
 Kochani klubowicze automobilklub Jurajski pięknie dziękuje wszystkim uczestniczkom Moto Ewa 2023 ,które to  przesympatyczne Panie uczestniczyły w dzisiejszej edycji. W  rywalizacji w 4-ch  konkurencjach szkoleniowo-sportowych ( slalom autem ,zmiana kół na czas ,próba stewarda ,przejazdy na pojazdach  elektrycznych) firmy VELEX  Pana Bogusława Foszmanowicza Panie wykazały się ogromnym sercem i zaangażowaniem ,co zostało nagrodzone ufundowanym przez Panią Sylwię Szymanską Burmistrz Blachowni  pięknym pucharem oraz okolicznościowymi pamiątkowymi statuetkami AKJ. A wszystko to przy ładnej pogodzie dużym słonku i uśmiechami uczestniczek i mile zaskoczonych imprezą mieszkańców .Automobilklub Jurajski gratulując uczestniczkom ,dziękując Władzom Blachowni za życzliwe podejście do tematu organizacji przez AKJ imprez zapewnia ,że to otwarcie sezonu 2023 zapoczątkowuje cały szereg ciekawych imprez zarówno o charakterze sportowym jak i edukacyjnym oraz typowo piknikowym skierowanym do mieszkańców Gminy i okolic .Raz jeszcze pozdrawiamy dziękując za uczestnictwo i tak licznie zebranych kibiców doping .
Data dodania: 12 marzec 2023
Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią materiału edukacyjnego jaki nagrany 10 stycznia 2023 w siedzibie President CB według scenariusza Automobilklubu Jurajskiego. Z użyciem profesjonalnego sprzętu Firmy Ragnar reprezentowanej w osobach właścicieli Panów Przemysława i Radosława Turek , profilaktyką Straży Miejskiej w Częstochowie ,zaangażowaniem Ośrodka terapii leczenia uzależnień Freedom. Genialnych uczestników akcji "Świadomy i bezpieczny kierowca" Pani Anety ,Pana Krzysztofa ,Pana Wojciecha .A wszystko to uchwycone trafnym okiem TV Częstochowa info -video, Tv Orion

https://www.facebook.com/CzestochowaInfoVideo/videos/12302666245ny10788

Należy podkreślić, iż wizualizacja praktycznych zachowań kierowców po spożyciu alkoholu jego skutki negatywne w zderzeniu z realistycznymi możliwościami jakie daje tego typu wysokiej klasy symulator firmy Ragnar .To połowa realnych zagrożen w ruchu drogowym gdzie w każdej chwili dochodzi do sytuacji zagrożenia zarówno ze strony innych uczestników znajdujących się w ruchu drogowego jak i nie zaplanowanych sytuacji w życiu. Tym tak spektakularnym doświadczeniem automobilklub jurajski wraz z partnerami wydarzenia i jego uczestnikami mocno i zdecydowanie pokazuje ten trudny problem , temat wychodząc po za standardy dotychczasowej wizualizacji i informacji zagadnienia aby dotrzeć w sposób kategoryczny do wyobrazni i sumienia każdego kto naruszył i naruszy prawo do bezpieczeństwa na drodze swojego i osób trzecich...Zapewne materiał jaki nagrany roboczo w siedzibie President CB Polska wielogodzinny, który teraz przygotowuje się w zaciszu studia w formie 20 minutowego pokazu uświadomi jeszcze bardziej konsekwencje spożycia alkoholu dla prowadzącego pojazd wbrew prawu .Pamiętajmy BRD to nie tylko Nasze bezpieczeństwo na drodze ale Naszych bliskich ,znajomych i każdego kto w nim uczestniczy!!!!!!
 
Data dodania: 12 styczeń 2023

Automobilklubu Jurajski pragnąc podzielić się miłym zaproszeniem jakie otrzymaliśmy od Wydziału Ruchu Drogowego w Częstochowie .Pragnie poinformować o Naszym udziale w dniach 16-22 września w ogromnym przedsięwzięciu z tematyki BRD w ruchu drogowym jakie przygotował WRD Policji w Częstochowie .Bez wątpienia zaproszenie to potwierdza  bezgranicznie jak WRD Policji docenia starania Naszego Automobilklubu Jurajskiego w kwestii promocji właściwych zachowań  za  kierownic jak i w  całym ruchu drogowym .Czego poparciem jest tegoroczna akcja ak Jurajskiego pt. hulajnoga elektryczna rozważnie i bezpiecznie ( zaangażowanie i współpraca - firma VELEX  , Drogowskaz Młodych czy Puchar Komendanta Policji z finałem na torze Fiata we współpracy także z WORD w Częstochowie jak i automobilklubem  Tyskim Zatem raz jeszcze dziękujemy za wspaniale układającą się współprace na niwie motoryzacyjnej płaszczyzny zarówno BRD jak i Motosportu . A  Częstochowian zapraszamy na poszczególne dni tego zacnego wydarzenia.

Data dodania: 14 wrzesień 2022
Miło Nam poinformować o przeprowadzonym II etapie eventu  szkoleniowego  we współpracy z WRD Policji oraz WORD w miniony weekend .Jak już Media oraz informacje prasowe podsumowały to ciekawe i skuteczne wydarzenie z zakresu propagowania BRD w tak ciepłych słowach. Nam również jest ogromnie miło ,że dotychczasowe poczynania ak Jurajskiego w kwestii bezpieczeństwa na drodze trafiają w sposób skuteczny do odbiorców. Którym przypadł do gustu taki sposób przedstawiania zagadnienia ,gdzie teoria idzie w parze z praktyką dając możliwość poprzez korzystanie ze sprzętu jaki zapewnialiśmy na tych eventach. Co było możliwe dzięki Firmie VELEX. Raz jeszcze gratulując uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie zapraszając do lektury artykułów jakie w Mediach podsumowały te wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy także do WRD Policji w Częstochowie oraz Dyrekcji WORD za wspaniale układającą się od lat współpracę i super atmosferę podczas imprez.

     https://czestochowa.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/343625,Karta-rowerowa-dla-mlodych-cyklistow.html?fbclid=IwAR2WMACzvz0dKE41hF-C40_hmoXX4aekVFpC43OXvj8noBJ5lFxAbPHjsnA
Data dodania: 29 sierpień 2022
Reklama

Realizacja: Shile Design Studio