kolejne wyzwanie jakie postawiono Naszemu automobilklubowi Jurajskiemu za Nami, zatem tak na gorąco na podsumowanie Zarząd ak jurajskiego  wszystkim osobom z jakimi mieliśmy przyjemność współpracować pięknie dziękujemy  za zaangażowanie i kreatywność .Jak pokazuje  dzisiejsze wyzwanie jakie postawiła zapraszając po raz kolejny  do współpracy  Policja WRD w Częstochowie oraz zadowolenie uczestników imprezy jak i osób lokalnych z Władzami ,Mediami na czele .Możemy śmiało powiedzieć ,że wkład pracy w porządkowanie obiektu dawnego toru wyrazów został nagrodzony dziś z nawiązką .Miło Nam bardzo ,było słyszeć wypowiedzi  aprobujące sposób promocji motosportu i BRD w ramach statutowych i Naszego doświadczenia zasad. Dlatego obiecujemy kontynuować obrany kierunek rozwijając wachlarz Naszego klubu możliwości tym samym propagując Nasza pasję .Dzisiejszy dzień i liczne zapytania zachęciły Nas aby zwrócić się do mieszkańców lokalnych z zapytaniem i zarazem zaproszeniem do przyłączenia się w ramach statutowych klubu .W szeregach którego osoby z przeróżnych profesji ,których połączyła miłość do motosportu a czasem jedynie ciekawość nieznanego .Co zaowocowało zdobyciem nowych doświadczeń ,umiejętności i zamiłowania ,oraz okazji do poznania ciekawych ludzi miejsc  podczas pracy w roli sędziego sportu samochodowego PZM. Liczymy na zainteresowanie Naszym zaproszeniem obiecując przybliżyć arkana i szczegóły bycia członkiem automobilklubu jurajskiego .Automobilklubu młodego stażem ale bogatego doświadczeniem licznych zrzeszonych u Nas członków, którzy od wielu lat czynnie zawodnikami i sędziami w motosporcie .Na koniec raz jeszcze  dal wszystkich uczestników gratulacje za wytrwałość i pilność wykonywanych zadań podczas pierwszego i drugiego etapu Drogowskazu Młodych.

https://www.facebook.com/blachowniamiastoigmina/videos/534238778242393

Data dodania:
POLICYJNY „DROGOWSKAZ DLA MŁODYCH”
Data publikacji 25.04.2022

W auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbył się dzisiaj I etap kolejnej edycji „Drogowskazu dla Młodych”. Akcję skierowaną do młodych kierowców zorganizował częstochowski ruch drogowy wspólnie z Automobilklubem Jurajskim, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej z Częstochowy, ratownictwem medycznym - Rescue Team, Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Policjantów w Częstochowie i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Częstochowie.

Najczęstszą przyczyną wypadków z winy kierujących w wieku 18-24 lata jest nadmierna prędkość, niedostosowana do warunków panujących na drodze. W celu poprawy bezpieczeństwa na drodze, Komenda Miejska Policji w Częstochowie cyklicznie prowadzi działania skierowane do tych kierowców, którzy dopiero niedawno odebrali swoje pierwsze uprawnienia do kierowania pojazdami w ramach kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". W spotkaniu, które zainaugurowało cykl zajęć teoretycznych i praktycznych wzięło udział prawie 50 uczniów z 9 szkół średnich.

W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusza Kiedrzyna uczestników powitał zastępca naczelnika częstochowskiej drogówki asp. szt. Krzysztof Stemplowski, zwracając uwagę na to jak ważne jest przestrzeganie przepisów na drodze i jakie konsekwencje niesie za sobą brak doświadczenia w połączeniu z nadmierną prędkością. Mł. asp. Mariola Kowalczyk-Trąbska przedstawiła skutki nieodpowiedzialnego zachowania za kierownicą najmłodszych kierowców, natomiast prezes automobilklubu - Romuald Nowakowski pokazał jak zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Nie zabrakło również wypowiedzi przedstawicieli służb, które codziennie są obecne na miejscu zdarzeń drogowych. St. kpt. Paweł Gromkiewicz i kpt. Przemysław Witek z częstochowskiej straży pożarnej opowiedzieli młodym słuchaczom jak wygląda usuwanie skutków wypadków drogowych i podzielili się swoimi doświadczeniem zdobytym podczas zabezpieczania miejsca zdarzenia. Piotr Jakubowicz oraz Agnieszka Benda i Agata Jarosz z Rescue Team przekazali uczniom podstawowe informacje o tym jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej i dlaczego pierwsze minuty po wypadku są takie ważne dla ratowania ludzkiego życia.

Na zakończenie uczniowie napisali test wiedzy, składający się z 30 pytań. 20 osób, które uzyskają najlepsze wyniki awansuje do kolejnego etapu, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Wyrazowie. Tam młodzi kierowcy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu na torze wyścigowym pod okiem instruktorów doskonalenia techniki jazdy.


Data dodania:

Miło nam poinformować o tegorocznej edycji akcji WRD Policji skierowanej do młodych kierowców pt" Drogowskaz dla młodych "Jaką Automobilklub Jurajski współpracując z WRD Policji w Częstochowie od dwóch lat propaguje  na dobre ,także w różnego rodzaju akcjach na terenie szkół średnich Naszego regionu. Tegorocznej edycji  gospodarze idąc z rozmachem zaprosili do współpracy WORD w Częstochowie oraz Automobilklub Tyski  z torem Fiata na terenie którego odbędzie się finał wojewódzki z udziałem finalistów Naszego Częstochowskiego Pucharu Komendanta Policji oraz Tyskich eliminacji. O szczegółach poinformujemy na bieżąco .  

Data dodania:
Miło Nam poinformować o nadchodzących zmianach jakie przed sekcja BRD  AKJ .Nowa ekipa pod dowództwem osób z nowymi pomysłami ,nowe zadania wraz z WRD Policji w Częstochowie oraz WORD zapewne zaskoczą Częstochowian i pozwolą zwiększyć świadomość zagrożeń na drodze .Zatem przed Nami ciekawe szkolenia z dodatkami nowinkami ,niebawem więcej w tym temacie szczegółów. Zapraszamy do lektury na Naszych stronach  AKJ .
Data dodania:
   Miło Nam przedstawić kolejne migawki Moto-EWA 2021  uchwycone
  bystrym okiem  Pana redaktora Marka Kułakowskiego ,zapraszamy
   do zapoznania się z materiałem .

  https://marekkulakowski.e-kei.pl/uncategorized/panie-na-
  czterech-kolkach/
Data dodania:
Miło nam podzielić się informacją ,że w dniu dzisiejszym Automobilklub Jurajski wspierał kolejną akcję WRD Policji w Częstochowie skierowaną do młodych kierowców.Jak pokazuje historia tego typu działań z udziałem Automobilklubu Jurajskiego dotychczasowe owoce są tylko uzasadnieniem dalszych takich akcji .Miło nam ,że możemy dzielić się swoim doświadczeniem zdobytym za kierownicą podczas wielu lat startów Naszych kierowców a tym samym zachęcać do przynależności do automobilklubu Jurajskiego by wzorem  już wielu młodych kierowców  zasilających Nasz klub nabierać pewności i doświadczenia

.http://www.czestochowa.slaska.policja.gov.pl/…/281578,Drogo…


Data dodania:
Czy wiesz, jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla Twojego dziecka?

Po pierwsze: wybierz fotelik samochodowy odpowiedni do wagi, wzrostu i wieku Twojego dziecka. Foteliki samochodowe dla dzieci dzielą się na pięć grup wagowych. Najczęściej spotykane możesz zobaczyć na zdjęciach powyżej. Od lewej: fotelik samochodowy dla niemowląt montowany tyłem do kierunku jazdy - grupa 0+ (0-13kg); pośrodku: fotelik dla dzieci od około roku do 3-4 lat - grupa I (9-18kg); po prawej: siedzenie podwyższające z oparciem - grupa II-III (15-36kg). Uwaga: używanie podwyższenia bez wysokiego oparcia w przedziale 22-36kg nie jest już obecnie zalecane.
Data dodania:
Chcemy przypomnieć przepisy obowiązujące rowerzystów. Ścieżki rowerowe to najbezpieczniejsze miejsca. Jednak nie wszędzie je znajdziemy. Pamiętajmy, aby zawsze poruszać się bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Na bezpieczeństwo na pewno wpłynie uruchomienie własnej wyobraźni oraz zakładanie kasku i używanie elementów odblaskowych. Przypomnijmy więc podstawowe przepisy dotyczące przede wszystkim rowerzystów.
Data dodania:
1
Reklama

Realizacja: Shile Design Studio