Miło nam poinformować o tegorocznej edycji akcji WRD Policji skierowanej do młodych kierowców pt" Drogowskaz dla młodych "Jaką Automobilklub Jurajski współpracując z WRD Policji w Częstochowie od dwóch lat propaguje  na dobre ,także w różnego rodzaju akcjach na terenie szkół średnich Naszego regionu. Tegorocznej edycji  gospodarze idąc z rozmachem zaprosili do współpracy WORD w Częstochowie oraz Automobilklub Tyski  z torem Fiata na terenie którego odbędzie się finał wojewódzki z udziałem finalistów Naszego Częstochowskiego Pucharu Komendanta Policji oraz Tyskich eliminacji. O szczegółach poinformujemy na bieżąco .  

Data dodania:
 Miło nam poinformować o wstępnych a zarazem o burzliwych rozmowach podczas spotkania z Władzami Blachowni i Wyrazowa ,  Funkcjonariuszami Ruchu Drogowego oraz osobami zainteresowanymi tematem reaktywacji świetności toru i tego co z nim związane. Obecni na spotkaniu przedstawiciele  ak Jurajskiego z Prezesem na czele, mieli  możliwość przedstawić swoje stanowisko dotyczące zagospodarowania toru  zgodne z zapisami statutowymi klubu polegające między innymi na szerzeniu BRD oraz stwarzania możliwości edukacji młodych kierowców pod kątem reakcji  za kierownica w szczególnie trudnych sytuacji na drodze. Co zaowocowało wstępnymi ustaleniami i gestem zaufania ze strony utrudzonych mieszkańców wobec planów ak Jurajskiego  .Jak wiadomo wszystkim ,którym bliskie są działania AKJ jako młodego klubu stażem ale powstałym z grona zawodników licencjonowanych z tytułami i znających dobrze  arkana motosportu. Zapewne dlatego Nasz klub po 5 latach istnienia ma za sobą  ponad 40 imprez zgodnych z zasadami PZM ,szereg akcji BRD z Wydziałem Ruchu Drogowego oraz WORD szkoląc młodych świeżo upieczonych kierowców. Do tej listy imprez należy dopisać dwie imprezy poprowadzone nakładem pracy społecznej ak jurajskiego dla Gminy Blachownia w 2016 Rajd o Puchar Pani Burmistrz Blachowni oraz w 2021 Rajd Pań .Teraz Nasz klub obdarzony wstępnym zaufaniem lokalnej społeczności dołoży starań aby przekonać wszystkich do słuszności i braku utrudnienia z racji reaktywacji toru .Który stanowi kuznie wielu  talentów po samego Mistrza Roberta Kubicę. Idąc za słowami prezesa Romualda Nowakowskiego ten obiekt przywrócony do łask to także pamiątka i oddanie hołdu zacnym braciom Popko z Częstochowy ,którzy stworzyli podwaliny kartingu w Polsce. Póki co przed ak Jurajskim ogromna szansa aby odrodzić historie toru ku uciesze miłośników motosportu i BRD przybliżając i zachęcając do miłego i pożytecznego spędzania czasu dla wielu  rodzin lokalnych i nie tylko. O postępach prac zamierzeń i ich efektach będziemy informować na bieżąco a już teraz ogromne słowa  podziękowania  i uznania dla Władz Blachowni i Wyrazowa jak i samych  mieszkańców ,których dotychczasowa uciążliwość niektórych użytkowników toru znacznie zniechęciła do funkcjonowania toru...   
Data dodania:

 Miło nam poinformować o wstępnych a zarazem o burzliwych rozmowach podczas spotkania z Władzami Blachowni i Wyrazowa ,  Funkcjonariuszami Ruchu Drogowego oraz osobami zainteresowanymi tematem reaktywacji świetności toru i tego co z nim związane. Obecni na spotkaniu przedstawiciele  ak Jurajskiego z Prezesem na czele, mieli  możliwość przedstawić swoje stanowisko zgodne z zapisami statutowymi klubu polegające między innymi na szerzeniu BRD oraz stwarzania możliwości edukacji młodych kierowców pod kątem reakcji  za kierownica w szczególnie trudnych sytuacji na drodze. Co zaowocowało wstępnymi ustaleniami i gestem zaufania ze strony utrudzonych mieszkańców wobec planów ak Jurajskiego  .Jak wiadomo wszystkim ,którym bliskie są działania AKJ jako młodego klubu stażem ale powstałym z grona zawodników licencjonowanych z tytułami i znających dobrze  arkana motosportu. Zapewne dlatego Nasz klub po 5 latach istnienia ma za sobą  ponad 40 imprez zgodnych z zasadami PZM ,szereg akcji BRD z Wydziałem Ruchu Drogowego oraz WORD szkoląc młodych świeżo upieczonych kierowców. Do tej listy imprez należy dopisać dwie imprezy poprowadzone nakładem pracy społecznej ak jurajskiego dla Gminy Blachownia w 2016 Rajd o Puchar Pani Burmistrz Blachowni oraz w 2021 Rajd Pań .Teraz Nasz klub obdarzony wstępnym zaufaniem lokalnej społeczności dołoży starań aby przekonać wszystkich do słuszności i braku utrudnienia z racji reaktywacji toru .Który stanowi kuznie wielu  talentów po samego Mistrza Roberta Kubicę. Idąc za słowami prezesa Romualda Nowakowskiego ten obiekt przywrócony do łask to także pamiątka i oddanie hołdu zacnym braciom Popko z Częstochowy ,którzy stworzyli podwaliny kartingu w Polsce. Póki co przed ak Jurajskim ogromna szansa aby odrodzić historie toru ku uciesze miłośników motosportu i BRD przybliżając i zachęcając do miłego i pożytecznego spędzania czasu dla wielu  rodzin lokalnych i nie tylko. O postępach prac zamierzeń i ich efektach będziemy informować na bieżąco a już teraz ogromne słowa  podziękowania  i uznania dla Władz Blachowni i Wyrazowa jak i samych  mieszkańców ,których dotychczasowa uciążliwość niektórych użytkowników toru znacznie zniechęcił do funkcjonowania toru...   
Data dodania:

X edycja Moto- Ewy za nami!  Cieszymy się że po raz kolejny w niedzielę 6 marca Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie otworzył szeroko swoje podwoje mogąc współtworzyć wraz z Automobilklubem  Jurajskim  i Policjantami Wydziału Ruchu Drogowego tę wspaniałą imprezę, propagującą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Przedstawiamy krótką fotorelację, a wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności oraz szerokiej i bezpiecznej drogi! Zapraszamy na kolejną imprezy z tej tematyki jakie poprowadzimy w tym sezonie wzorem lat ubiegłych ,licząc na kontynuację super współpracy .Wielkie  słowa podziękowania  dla Dyrektora WORD Pana Włodzimierza Mogiła ,Naczelnictwa WRD Policji ,przesympatycznego i zarazem pasjonata i orędownika elektryfikacji mobilnej Pana Bogusława Foszmanowicza jak i całej ekipy sędziów ak Jurajskiego.
Data dodania:

Zarząd Automobilklubu Jurajskiego  składa serdeczne podziękowania i życzenia dla  naczelnika WRD  Policji Sebastiana Tyrasa   odchodzącego na emeryturę .Życząc  dużo spokoju i okazji do realizacji marzeń jakie z racji natłoku obowiązków zawodowych odchodziły  na plan dalszy .Tym samym pragniemy  podziękować za ogromny wkład i wspieranie działań statutowych Naszego Automobilklubu Jurajskiego ze strony Naczelnika kierującego zacnym wydziałem Ruchu Drogowego .Na ten moment serdecznie zapraszamy pana naczelnika w roli kibica na wszystkie imprezy motosportu które  poprowadzi AKJ .Raz jeszcze serdeczne podziękowania za zaangażowanie podczas wspólnie organizowanych imprez .
Data dodania:
Dziś swoje zacne urodziny świętuje  Nasz członek honorowy Mistrz Sobiesław Zasada ,utytułowany kierowca rajdowy 3 Mistrz Europy i v-ce Mistrz Europy. Człowiek już za życia Legenda motosportu ,pionier wielu rozwiązań jakie stworzył rozwijając sport rajdowy. Jego wszystkie  zwycięstwa i udział w 300 rajdach są najlepszą wizytówką a uznanie w świecie motosportu na całym świecie niesie do dziś ogromny szacunek. Dlatego z tym większą radością składamy na ręce Mistrza najserdeczniejsze życzenia zdrowia uśmiechu radości oraz wielu jeszcze okazji do świętowania na mecie kolejnych wyzwań zarówno w rajdach jak i życiu zawodowym i prywatnym .Żyj Nam Mistrzu 200 lat przypominając ,że marzenia mają sens tylko kiedy się je realizuje ciesząc z tego wspólnie z tymi którzy w Nas wierzą i wspierają .
Data dodania:
Zarząd Automobilklubu Jurajskiego pragnie życzyć radosnych świąt Bożego Narodzenia i zacnego Nowego Roku w zdrowiu wszystkim osobom związanym z działaniami klubu .Pragnąc tym samym podziękować raz jeszcze za zaangażowanie i zacną postawę wobec działań statutowych Naszego klubu .

   
Data dodania:

  Drodzy Klubowicze zapraszamy do przemyśleń w kwestii dodatkowych imprez  oprócz zaplanowanych już na sezon  2022 jakie jesteście w stanie  organizować za sprawa Waszego  zaangażowania i udziału od początku do końca .Liczymy na ciekawe pomysły i realizacje ich w ramach statutowych działań klubowych.
Na ten czas imprezy zaplanowane na sezon 2022 to ;
1.Rajd KJS Jurajski (wstępnie 2-u dniowy połączony z Pucharem Prezydenta)
2.Cykl szkoleń  z BRD (tradycyjnie we współpracy z WRD Policji oraz WORD )
3.Moto EWA 2022
4.Kilka eventów klubowych w miesiącach i datach wybranych wg możliwości i czasu .
Wzorem lat ubiegłych  8 imprez wyjazdowych we współpracy z innymi automobilklubami (zarówno  zawodnicy oraz sędziowie )
Liczymy na Wasze pomysły i zaangażowanie .
Data dodania:
Reklama

Realizacja: Shile Design Studio