Miło nam zaprosić do startu w tegorocznej międzynarodowej edycji tej cyklicznej imprezy samochodowej. Na starcie której pojawią się  tradycyjnie kierowcy z licencjami jak i bez licencji kierowcy  amatorzy (warunek dla nich  tradycyjnie wg regulaminu udokumentowane  starty w minimum czterech  imprezach typu super sprint , kjs  PZM ). Tegoroczna formula KJS, dwie trasy pokonywane  wielokrotnie, międzynarodowa obsada z załogą  ze Skandynawii, Węgier oraz  kierowcy z Ukrainy. Licznie zadeklarowani kierowcy z rajdowej czołówki kraju. Zacni Goście specjalni ze świata Motosportu i Biznesu jak nakazuje tradycja tej imprezy oraz cenne nagrody, które rozlosujemy pośród wszystkich!!! startujących w imprezie. To wszystko razem stwarza niesamowity klimat rajdowego święta w dniu 4 listopada 2023 roku w Naszym mieście. W imieniu ak. Jurajskiego , Władz Miasta oraz wszystkich Sponsorów i kibiców serdecznie zatem jak zawsze  zapraszamy pasjonatów rajdowego ścigania, oraz sportowej rywalizacji do wspólnie spędzonego czasu ciesząc się tym co Nas fanów motoryzacji łączy, pięknem sportu oraz historii tej dawnej i aktualnej w motosporcie.

                  4 LISTOPADA 2023 roku    

V JURAJSKI KJS o puchar Prezydenta Miasta Częstochowy

Regulamin_Uzupelniajacy_V_JURAJSKI_KJS_-_4.10.2023

Zgłoszenie Jurajski Sprint

karta_OA_BK

Akredytacja Fotoreporterska
Data dodania: 13 październik 2023


Witając serdecznie pasjonatów motosportu na progu nowego tygodnia tuż po zakończeniu kultowego Rajdu Wisły. Automobilklub Jurajski pragnie odsłonić kolejne szczegóły tegorocznej edycji JSS o puchar Prezydenta Miasta Częstochowy, na którym oprócz zapowiedzianych,  zawodników  z RSMP powitamy na starcie zawodników ze Skandynawii ,Węgier ,Czech. AKJ  mając na  uwadze utrzymanie wypracowanego dobrego wizerunku imprezy  wśród zawodników startujących w kolejnych edycjach zobowiązany jest wręcz podnosić poprzeczkę ile się da. A zainteresowanie zawodnicze udziałem w tej imprezie jak i potencjalnych sponsorów oraz wspaniałych kibiców musi upewniać w dobrze obranym kierunku działania AKJ. Dziękując  wszystkim za wspieranie tej inicjatywy promowania przez motosport regionu i Miasta zapraszamy kolejne Firmy i Osoby pragnąc dopomóc w sprawnym kontynuacji  tej motoryzacyjnej tradycji promocji  Naszego Miasta. A jak łatwo i czytelnie można odczytać już na obecnym etapie z  wizerunku plakatu zacne Firmy ,których sukces biznesowy potwierdza brak przypadkowości  wsparcia JSS o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy .Co dla  Nas jest wielkim dowodem nobilitacji oraz mobilizacji do działania. Dziękujemy w imieniu całego klubu jurajskiego jak i wszystkich, wszystkich  startujących  zawodników , którzy będą mogli losując zdobyć wspaniałe nagrody ufundowane przez sponsorów  a pośród nich ; Kombinezon FIA rajdowy, kaski , kosmetyki samochodowe z najwyższej półki światowej , wspaniałe bony z tematyki motoryzacyjnej, genialne torby dla pilotów , markowe parasole , pokrowce na auta rajdowe,  5 nagród niespodzianek (wyjazd na kultowy Rajd)itd. Jako organizator starając się uatrakcyjnić tegoroczną edycję poprzez wydłużenie łącznej długości  tras do rywalizacji,  także zdobywając te wszystkie nagrody mając na uwadze wszystkich zawodników postanowiliśmy utrzymać formę losowania nagród co za pewne daje szanse wszystkim startującym cieszyć się do końca. A deklaracje chęci zadysponowania w postaci nagród rzeczowych  kolejnych innych Firm bardzo cieszy Nasz klub a już najbardziej zawodników, którym te nagrody zapewne poprawią humor zwłaszcza kiedy usterka lub zła dyspozycja nie pozwoli wygrywać finalnie.
Data dodania: 2 październik 2023


Drodzy  Zawodnicy, Sponsorzy, Włodarze Miasta  , Funkcjonariusze Służb, Urzędnicy, Klubowicze, Fani  i wszyscy dzięki którym  i z którymi od 2017 roku automobilklub Jurajski z tak wielkim zaangażowaniem i zapałem tworzy to wspaniałe widowisko pt "Jurajski Super Sprint o Puchar Prezydenta Częstochowy ".Już dziś na 33 dni przed startem tj. 4 listopada 2023 roku , pragniemy poinformować o wielu zmianach na lepsze w organizacji ,logistyce i uatrakcyjnieniu strony sportowej tego wydarzenia .Tak docenianego i zauważanego  na mapie motosportu zarówno w środowisku zawodniczym jak i Medialnym. I tak na tegoroczną edycję AKJ zaplanował pięć przejazdów , dwie różne trasy , na co już zawodnicy z zagranicy odpowiedzieli  chęcią startu , co bez wątpienia podnosi rangę wydarzenia o kilka stopni w górę. Do tego dodając wspaniałych zaproszonych Gości specjalnych zarówno ze świata rajdowego jak i innych dyscyplin sportowych, musi bez wątpienia  zachęcać do wzięcia udziału współtworząc rywalizację i promując motosport ,Nasze Miasto. Co po wielokroć trafia do nas w postaci miłych słów  wspierając i zachęcając do działania ze strony zacnych zawodników a pośród Nich zaproszonych Mistrzów tej  rangi co ; Wielokrotny Mistrz Europy Sobiesław Zasada i zarazem członek Honorowy Naszego Automobilklubu  Gość specjalny , Miko Marczyk Mistrz rajdowy i zawodnik Mistrzostw Świata wielokrotny  Gość zawodów ulubieniec zawodników i fanow motosportu , Kajetan Kajetanowicz wielokrotny Mistrz Rajdowy Europy zawodnik Mistrzostw Świata osoba tak przychylna i wspierająca działania Naszego młodego klubu  , Robert Herba , Waldemar Doskocz , Paweł Dytko, Marek Kusiak , Bogdan Krachulec ,  tak utytułowani i genialni kierowcy rajdowi. A przy takich  pojawiających się nazwiskach nie mogło zabraknąć zacnych i znamienitych przedstawicieli Firm Naszego regionu , dla których ranga i wymiar imprezy nie mogły pozostać obojętnym co pokazuje jak  bardzo Firmy i Nazwiska osób wspierających wydarzenie są nastawione życzliwie  do działań i starań AKJ. Za co Nasze klubowe podziękowania a w dniu zawodów także od zawodników na ręce wszystkich zaangażowanych w imprezę, Zarząd klubu i osobiście Dyrektor zawodów uczynią osobiście. Zatem zapraszamy na tegoroczne rajdowe  ściganie ulicami Naszego wspaniałego Miasta w nowej i większej formie wydarzenia w imieniu automobilklubu Jurajskiego  , Zarządu Okręgu Śląskiego PZM  z prezesem Grzegorzem Wróblem na czele i wszystkim członkami klubu tak oddanymi tej inicjatywie. Obiecujemy wydarzenie sportowe , którego przebieg i oprawa zapadną na długo w pamięci jako walor sportowy i promocyjny. Informacje dotyczące szczegółów imprezy podamy po 10 października.
Data dodania: 1 październik 2023
Miło Nam zaprosić na kolejną edycję ścigania na torze Wyrazów  kierowców licencjonowanych jak i amatorów. Wzorem poprzednich edycji sprint poprowadzony zostanie zgodnie z przepisami PZM w oparciu o regulamin uzupełniający KJS. Do zapoznania którego  kierujemy wszystkich zainteresowanych startem w imprezie.

Impreza rozpoczyna się 23 września o godzinie 8:00. Zakończenie około godziny 18:00. Wstęp dla widzów jest darmowy.

Dokumenty do pobrania:
Regulamin IV Jurajski Sprint
Zgłoszenie Jurajski Sprint
karta OA BK
Akredytacja
Umowa użyczenia samochodu


Data dodania: 12 wrzesień 2023
Na gorąco kilka fotografii z odbytego wyścigu samochodowego dla amatorów i kierowców licencjonowanych  na dawnym torze Wyrazów. Gorąca  a sportowa rywalizacja zwłaszcza dla kierowców, którzy po raz pierwszy gościli na torze stanowiła wielką i  miłą niespodziankę z racji możliwości i warunków bezpiecznego ścigania. Infrastruktura wokół toru jak i sama konfiguracja tras daje każdemu startującemu ogromny margines błędu. Takie warunki techniczne pozwalają zawodnikowi na skupieniu się nad poprawą techniki jazdy bez stwarzania niepotrzebnego zagrożenia czyhającymi pułapkami drogowymi. A miłe słowa padające od wielu załóg pozwalają wierzyć ,że pękający w szwach tor to tylko kwestia krótkiego czasu. Czego świadomość mamy od chwili uporządkowania przez Nas obiektu oraz zaproszeniu do testów Mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza i jego ogromne zadowolenie z tego ile dokonaliśmy przez rok czasu od kiedy weszliśmy tutaj by dzialać.      
Data dodania: 21 sierpień 2023
Zapraszamy serdecznie na III rundę Jurajskiego Sprintu, zawody odbędą się 19 sierpnia na Torze Wyrazów. Impreza rozpoczyna się o godzinie 8:00. Zakończenie około godziny 18:00. Wstęp dla widzów jest darmowy.

Zgłoszenie Jurajski Sprint
Karta OA BK
Umowa użyczenia samochodu
Akredytacja
Data dodania: 5 sierpień 2023
Miło nam podzielić się nową informacją dotyczącą powołania do życia w strukturach Naszego automobilklubu kolejnej sekcji obok już istniejących  sportu samochodowego i motocykli wyścigowych  Sekcji kartingowej .Za sprawą wykupienia licencji sportu kartingowego w PZM, aby Nasz zawodnik Maciej jr. Pierzgalski . mógł startować w zawodach reprezentując Nasz klub. Tym samym w gronie naszego automobilklubu  Jurajskiego mamy pierwszego członka z licencja kartingowa - Senior. Mamy nadzieje, że z czasem będzie ich więcej. Maciej Pierzgalski  reprezentuje nasz klub miedzy innymi w kartingowym pucharze RETRO KART w kategorii Formula C. Dzięki licencji będzie również możliwość startu w zawodach Retro organizowanych podczas rund ROK CUP POLAND. Życzymy połamania świec i sukcesów na torze. Więcej informacji na temat pucharu retro można znaleźć na grupie
https://www.facebook.com/pucharretrokartpolska
Data dodania: 2 sierpień 2023
Dziękując za udział wszystkim osobom, którym bliska sercu tematyka bezpieczeństwa podczas użytkowania tak popularnych już hulajnóg. Polecamy krótki materiał filmowy zrealizowany podczas imprezy za sprawa skutecznej jak zawsze i na czas TV ORION.
 

http://www.tvorion.pl/bezpiecznie-na-hulajnodze/
Data dodania: 30 lipiec 2023
Reklama

Realizacja: Shile Design Studio