Miło Nam poinformować ,że  6-go października automobilklub Jurajski w ramach działań wokół reaktywacji dawnego toru Wyrazów. Umożliwił przeprowadzenie testów dla  Kajetana Kajetanowicza, którego wysokie wymagania w 100% mogliśmy zrealizować .Dopilnowując wszystkich szczegółów  technicznych i logistycznych tego projektu od zabezpieczenia trasy po zapewnienie całkowitego spokoju na czas trwania testów. Co pozwoliło przeprowadzić sprawnie  ten cały proces techniczny i logistyczny wymagającego  zamierzenia .Oczywiście brak osób postronnych to jeden z warunków takich testów z racji napiętego programu testowego w skład którego wchodzi szereg pomiarów, ustawień, sprawdzania  ich rezultatów. Miło Nam ,że pomysł Nasz sprawdził się oraz przyniósł tyle zadowolenia popularnemu Kajto .A pracowity dzień przełożył się na spory pakiet informacji jakie podczas testowania auta są wypadkową ciężkiej pracy kierowcy i całego teamu. Natomiast fakt bezapelacyjnie miłych wrażeń jakie dostarczyły kolejne okrążenia na torze na długo zapadły w pamięci każdemu kto w tym czasie znalazł się w okolicy korony  toru. Jesteśmy przekonani ,że taka inicjatywa ak Jurajskiego i jego koneksje w świecie motosportu pozwolą nie raz gościć zacnych zawodników z kraju i zza granicy na tym obiekcie tak pieczołowicie odratowywanym przez Nasze starania i zabiegi  .Co do kolejnych podobnych wyzwań będziemy starali się jak tylko taka nadarzy się okazja, stworzyć możliwość do bardziej otwartej formy treningów informując szersze grono osób zainteresowanych .Aby przybliżać piękno motosportu promując obiekt i okolice.        
Data dodania:
Zarząd automobilklubu Jurajskiego idąc na przeciw wielu  zapytaniom jakie do Nas trafiły, w związku z pracami jakie liczne wykonaliśmy  wokół dawnego toru Wyrazów. Pragnie po raz kolejny poinformować wszystkie osoby zainteresowane przystąpieniem do klubu, a pragnące uczyć się driftu lub kontynuować już zaczętą naukę .O braku możliwości takowej w barwach Naszego klubu z racji braku takiej komisji co wynika z braku możliwości technicznych jakimi jest zaplecze czyli obiekt do tego przeznaczony na Naszym terenie. Oraz dotychczasowy brak zainteresowania wśród Naszych członków, jak i obrany na początku  kierunek działania zgodny z zapisami  statutowym klubu co wpisuje się w Nasze pasje i zainteresowania. Czyli Rajdy samochodowe ,Torowe wyścigi samochodowe, wyścigi górskie ,4X4 , Rally cross oraz karting  a z profilaktyki BRD we współpracy z WRD Policji oraz WORD  ,doskonalenie techniki jazdy,  akademia młodego kierowcy. Działania jakie ustaliliśmy zakładając własny  klub wynikały z przemyślanej polityki prowadzenia klubu oraz pasji założycieli. Ponadto kwestie driftu w Naszym regionie prowadzą od dawna już liczne osoby także z ogromnym doświadczeniem i osiągnięciami czego My jako klub nie możemy zaoferować potencjalnym klubowiczom. Uważamy , że taki jasny przekaz  wyjaśnia wszelkie zapytania potencjalne i już skierowane do Nas. Zatem wszystkich pasjonatów tej widowiskowej dziedziny motosportu przepraszamy za brak możliwości realizowania się  w Naszych barwach klubowych  jako członka PZM .Natomiast zachęcamy do wstępowania do już istniejących klubów i grup jakie już od długiego czasu są zawiązane szerząc piękno tego sportu .     
Data dodania:
Miło Nam podzielić się z informacją zamieszczoną w sieci a dotyczącą przesłanych od samego Mistrza Sobiesława Zasady  słów  uznania dla zwycięzcy WRC 2 tegorocznego Rajdu Safari Kajetana Kajetanowicza wraz ze swoim genialnym pilotem Maciejem Szczepaniakiem. Piękny to gest i oczywiście wiele znaczący dla obu Panów ,tym bardziej że sama załoga zadedykowała to miejsce na podium rajdu Mistrzowi. Który wielokrotnie w swojej karierze rywalizował z najlepszymi w tym jakże trudnym rajdzie po bezdrożach Afryki na odległości wówczas ponad 6000 km. Stając na podium Generalki całego rajdu. Piękną kartę historii motosportu światowego pisze sam Mistrz bezustannie ,choćby z racji startu w zeszłorocznej edycji rajdu Safari i podziwu jaki wywarł  na kierowcach z czołówki światowej WRC swoją technika i stylem jazdy w tak ekstremalnie trudnych warunkach drogowych. Nie wspominając o "drobnostce" jaką jest wspaniały pesel Mistrza ,którego cyfra początkowa 9 już nobilituje do szacunku i ogromnego uznania dla Mistrza i jego genialnego talentu .Cieszmy się zatem razem z Mistrzem z jego postawy, dokonań  i radości obecnej generacji mistrzów rajdowych z Naszego kraju.

 https://www.facebook.com/mikiciukpatryk/videos/444183120541478

https://www.youtube.com/watch?v=5JPGQFsC9c0
Data dodania:
 Miło nam poinformować o wstępnych a zarazem o burzliwych rozmowach podczas spotkania z Władzami Blachowni i Wyrazowa ,  Funkcjonariuszami Ruchu Drogowego oraz osobami zainteresowanymi tematem reaktywacji świetności toru i tego co z nim związane. Obecni na spotkaniu przedstawiciele  ak Jurajskiego z Prezesem na czele, mieli  możliwość przedstawić swoje stanowisko dotyczące zagospodarowania toru  zgodne z zapisami statutowymi klubu polegające między innymi na szerzeniu BRD oraz stwarzania możliwości edukacji młodych kierowców pod kątem reakcji  za kierownica w szczególnie trudnych sytuacji na drodze. Co zaowocowało wstępnymi ustaleniami i gestem zaufania ze strony utrudzonych mieszkańców wobec planów ak Jurajskiego  .Jak wiadomo wszystkim ,którym bliskie są działania AKJ jako młodego klubu stażem ale powstałym z grona zawodników licencjonowanych z tytułami i znających dobrze  arkana motosportu. Zapewne dlatego Nasz klub po 5 latach istnienia ma za sobą  ponad 40 imprez zgodnych z zasadami PZM ,szereg akcji BRD z Wydziałem Ruchu Drogowego oraz WORD szkoląc młodych świeżo upieczonych kierowców. Do tej listy imprez należy dopisać dwie imprezy poprowadzone nakładem pracy społecznej ak jurajskiego dla Gminy Blachownia w 2016 Rajd o Puchar Pani Burmistrz Blachowni oraz w 2021 Rajd Pań .Teraz Nasz klub obdarzony wstępnym zaufaniem lokalnej społeczności dołoży starań aby przekonać wszystkich do słuszności i braku utrudnienia z racji reaktywacji toru .Który stanowi kuznie wielu  talentów po samego Mistrza Roberta Kubicę. Idąc za słowami prezesa Romualda Nowakowskiego ten obiekt przywrócony do łask to także pamiątka i oddanie hołdu zacnym braciom Popko z Częstochowy ,którzy stworzyli podwaliny kartingu w Polsce. Póki co przed ak Jurajskim ogromna szansa aby odrodzić historie toru ku uciesze miłośników motosportu i BRD przybliżając i zachęcając do miłego i pożytecznego spędzania czasu dla wielu  rodzin lokalnych i nie tylko. O postępach prac zamierzeń i ich efektach będziemy informować na bieżąco a już teraz ogromne słowa  podziękowania  i uznania dla Władz Blachowni i Wyrazowa jak i samych  mieszkańców ,których dotychczasowa uciążliwość niektórych użytkowników toru znacznie zniechęciła do funkcjonowania toru...   
Data dodania:

X edycja Moto- Ewy za nami!  Cieszymy się że po raz kolejny w niedzielę 6 marca Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie otworzył szeroko swoje podwoje mogąc współtworzyć wraz z Automobilklubem  Jurajskim  i Policjantami Wydziału Ruchu Drogowego tę wspaniałą imprezę, propagującą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Przedstawiamy krótką fotorelację, a wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności oraz szerokiej i bezpiecznej drogi! Zapraszamy na kolejną imprezy z tej tematyki jakie poprowadzimy w tym sezonie wzorem lat ubiegłych ,licząc na kontynuację super współpracy .Wielkie  słowa podziękowania  dla Dyrektora WORD Pana Włodzimierza Mogiła ,Naczelnictwa WRD Policji ,przesympatycznego i zarazem pasjonata i orędownika elektryfikacji mobilnej Pana Bogusława Foszmanowicza jak i całej ekipy sędziów ak Jurajskiego.
Data dodania:

Zarząd Automobilklubu Jurajskiego  składa serdeczne podziękowania i życzenia dla  naczelnika WRD  Policji Sebastiana Tyrasa   odchodzącego na emeryturę .Życząc  dużo spokoju i okazji do realizacji marzeń jakie z racji natłoku obowiązków zawodowych odchodziły  na plan dalszy .Tym samym pragniemy  podziękować za ogromny wkład i wspieranie działań statutowych Naszego Automobilklubu Jurajskiego ze strony Naczelnika kierującego zacnym wydziałem Ruchu Drogowego .Na ten moment serdecznie zapraszamy pana naczelnika w roli kibica na wszystkie imprezy motosportu które  poprowadzi AKJ .Raz jeszcze serdeczne podziękowania za zaangażowanie podczas wspólnie organizowanych imprez .
Data dodania:
Dziś swoje zacne urodziny świętuje  Nasz członek honorowy Mistrz Sobiesław Zasada ,utytułowany kierowca rajdowy 3 Mistrz Europy i v-ce Mistrz Europy. Człowiek już za życia Legenda motosportu ,pionier wielu rozwiązań jakie stworzył rozwijając sport rajdowy. Jego wszystkie  zwycięstwa i udział w 300 rajdach są najlepszą wizytówką a uznanie w świecie motosportu na całym świecie niesie do dziś ogromny szacunek. Dlatego z tym większą radością składamy na ręce Mistrza najserdeczniejsze życzenia zdrowia uśmiechu radości oraz wielu jeszcze okazji do świętowania na mecie kolejnych wyzwań zarówno w rajdach jak i życiu zawodowym i prywatnym .Żyj Nam Mistrzu 200 lat przypominając ,że marzenia mają sens tylko kiedy się je realizuje ciesząc z tego wspólnie z tymi którzy w Nas wierzą i wspierają .
Data dodania:
Zarząd Automobilklubu Jurajskiego pragnie życzyć radosnych świąt Bożego Narodzenia i zacnego Nowego Roku w zdrowiu wszystkim osobom związanym z działaniami klubu .Pragnąc tym samym podziękować raz jeszcze za zaangażowanie i zacną postawę wobec działań statutowych Naszego klubu .

   
Data dodania:
Reklama

Realizacja: Shile Design Studio