W sobotę 15 kwietnia automobilklub Jurajski poprowadził I super sprint samochodowy na dawnym torze Wyrazów. Impreza ta zapowiadana od dłuższego czasu spotkała się z zainteresowaniem zarówno ze strony kierowców jak i kibiców. Dla których 26 zawodników w czterech przejazdach zgotowało wiele okazji do  gorącego kibicowania. Czytelny podział na klasy pojemnościowe ;1150, 1400, 1600, 2000, ponad 2000 cm3 oraz RALLYN3 jak i Gość ułatwił wyłonienie najlepszych z wszystkich startujących. I tak oto;

-I klasa; Bartłomiej Dąbrowski -Patryk Desortes
         Bartosz Grzybek -Mateusz Szostek
         Mariusz Gawron -Patryk Desortes
       
-II klasa; Radosłąw Woznica-Patrycja Ludwicka
          Łukasz Zgajewski-Aleks Zgajewski
          Krzysztof Słabikowski-Bartłomiej Mirecki  

-III klasa ; Łukasz Zieliński-
             Stanisław Dawid
            Dawid Roman -Przemysłąw Roman

IV klasa; Grzegorz Kawalec
         Krzysztof Macioł

V klasa ; Marcin Zajdel -Piotr Rurarz
         Bartłomiej Cieślewicz -Aleks Zgajewski
         Jerzy Łodziński  
Rally N3 ; Piotr Witkowski -Aleks Zgajewski
          Robert Kupczyk -Fabian Kupczyk

Klasa Gość ;Piotr Kiepura -Paweł Kowalik
            Marek Suder -Marcin Kowalik
            Paweł Sitek - Michał Cięciara
 Klasyfikacja Generalna ; 1 Marcin Zajdel -Piotr Rurarz
                     2. Bartłomiej Cieślewicz -Aleks Zgajewski
                  3.Radosław Wożnica-Patrycja Ludwicka

https://www.facebook.com/watch?v=186483040440415

Organizatorzy dziękując za wspaniałą rywalizację czysto sportową postawę zawodników ,gorący doping kibiców ,zacną pracę wszystkich Sędziów i osób wspierających ich pracę ,przepyszny  catering ,baczne oko Ratowników medycznych ,Nienaganną gotowość zastępu Straży Pożarnej baczny nadzór WRD Policji ,przychylność Władz lokalnych  zaprasza na kolejny super sprint 27 maja 2023 .
Data dodania:
Miło Nam zaprezentować film  zaproszenie nadesłany od wielokrotnego rajdowego Mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza ,który to  gościł na Nasze zaproszenie  podczas całodniowego o dnia testowego na Wyrazowie w 2022 roku. A dziś słysząc o I Jurajskim  super sprincie samochodowym na Wyrazowie serdecznie zaprasza wszystkich zawodników oraz kibiców fanów motosportu do wzięcia udziału 15 kwietnia 2023 roku w tej imprezie. Zatem kierując ten film to zaproszenie do wszystkich zwolenników reaktywacji toru dziękujemy jednocześnie za wspieranie Naszych wysiłków jakie za Nami oraz przed Nami .Dziękujemy lokalnym Władzom za zrozumienie i wsparcie ,Społeczności lokalnej za miłe gesty i słowa Funkcjonariuszom WRD Policji ,Komendzie Straży Pożarnej ,WORD ,aktywnym czŁonkom AKJ, Mediom ,oraz wszystkim którym na sercu realizacja Naszych zamierzeń sportowych na tym obiekcie jak i promocja Gminy.
Zapraszając już dziś na super sprint składamy wszystkim w/w serdeczne życzenia radosnych świat Wielkanocnych dużo zdrowia i powodów do radości a specjalne życzenia dla samego Mistrza Kajetana Kajetanowicza i podziękowania  i życzenia za docenienie Naszego wkładu w reaktywację toru.
    
Data dodania:
Sezon 2023 Automobilklubu Jurajskiego
otwarcie sezonu motoryzacyjnego 5 marca 2023
1. I sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ; 15 kwietnia 2023
2. II sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ;27 maj 2023
3. III sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ;19 sierpnia 2023
4. IV sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ;23 września 2023
5. Jurajski super sprint o puchar Prezydenta  Częstochowy ;4 listopada 2023
6. V sprint o puchar Automobilklubu Jurajskiego ; 16 grudnia 2023
Bez wątpienia Nasze założenie dalszej promocji RALLYN 3 w sezonie 2023 zachęci klasyfikacja dodatkowa tej grupy  podczas Naszych V rund na torze wyrazów .A Nasze zaproszenie do połączenia wspólnych sił w promocji grupy rally n zapewne podejmie nie jeden klub
Do tego cykliczne eventy ,szkolenia BRD .
Serdecznie zapraszamy w Nasze szeregi klubu , a tym samym  możliwość realizowania swojej pasji do motosportu w różnych aspektach .Klub  Nasz jak tradycja nakazuje pomaga w edukacji  w sposób zdecydowany chętnym osobom zdobyć szereg uprawnień związanych z angażowaniem się w działanie w strukturach PZM .Co dla wielu było  często czymś  jedynie w sferze marzeń .
Data dodania:
Miło Nam poinformować o odebranej 14 stycznia  na gali w Bratysławie  nagrody za zdobycie 3 miejsca w klasyfikacji generalnej sezonu 2022 w klasie Slovakia cup 600ccm -  przez Mateusza Głuszka zawodnika sekcji wyścigowej motocykli Naszego automobilklubu Jurajskiego .Nagroda tym cenniejsza ,że start w tym sezonie to początek drogi tego zawodnika w ściganiu z licencją  ,którego waleczność w sportach od sztuki walki poprzez modelarstwo w RC  można było podziwiać od dawna na imprezach wysokiej rangi . Gratulując tak zacnego debiutu w tej trudnej i na wysokim poziomie rywalizacji sportowej życzymy dalszych sukcesów ,wielu zacnych sponsorów dla ,których talent zawodniczy Mateusza i serce sportowej rywalizacji stanowić będzie piękną wizytówkę ich Firmy na torach w kraju i za granicą .Raz jeszcze od całego automobilklubu Jurajskiego Mateuszu serdeczne gratulacje .
Data dodania:
Zarząd automobilklubu Jurajskiego składa serdeczne życzenia noworoczne wszystkim swoim członkom ,fanom , Służbom i wszystkim z którymi mogliśmy działać na niwie motosportu. Mogąc w ten sposób realnie  realizować cele statutowe ku radości Nas wszystkich. Z końcem roku pragniemy także  przypomnieć o terminie opłacenia składki klubowej jaki w tym roku przypada dla kontynuujących swoją przynależność w okresie 2-31 stycznia 2023.Koniecznie wpłata z dopiskiem składka 2023.
Data dodania:


Koleżanki i koledzy z automobilklubu Jurajskiego z ogromną przyjemnością zamieszczamy życzenia świąteczne ,które dziś otrzymaliśmy od V-ce Wojewody Śląskiego Pana Roberta Magdziarza.
Których znaczenie tym większe dla Nas, iż w osobie Pana V-ce Wojewody mamy sprzymierzeńca od początku Naszych starań w kwestii reaktywacji toru Wyrazów .O czym zapewniał Nas w piśmie jakie otrzymaliśmy na początku tej trudnej i wyboistej drogi odnowy toru. Dziękując za pamięć o Naszym automobilklubie Jurajskim  przyjmujemy z wielkim zadowoleniem  te życzenia wraz z wieloma innymi jakie dostajemy na znak poparcia  Naszych działań statutowych. A każda przychylność z jaką się spotykamy od początku istnienia klubu czy to na poziomie Naszego Miasta ze strony lokalnych Władz ,Służb  czy szerzej jak w/w włącznie z uznaniem wielu wielkich i znanych zawodników  aktywnych sportu samochodowego w tym  tez tych Honorowych . Sprawia ,że Nasz automobilklub Jurajskim mimo ,że młody klub jest rozpoznawalny na mapie motosportu Naszego kraju .Dziękujemy raz jeszcze
Data dodania:


 Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Zarząd  Automobilklubu Jurajskiego pragnie złożyć serdeczne życzenia świąteczne wszystkim członkom i fanom AKJ, zawodnikom motosportu, Firmom ,osobom z którymi współpracując realizujemy cele statutowe .A w nich dużo zdrowia, szczęścia, wytrwałości oraz własnych realizacji celów. Nasz automobilklub docenia wszystkich Państwa zaangażowanie i zapał co stanowi główny motor działania dla Naszego klubu na dziś i na każdy kolejny sezon. Dziękujemy
Data dodania:
Drodzy fani motosportu i aktywności  Naszego klubu miło Nam poinformować o tegorocznym pomyśle jaki dotyczy tej  edycji ulicznego. Którego scenariusz  obrany na ten sezon zakładał dodanie nowej lokalizacji. Niestety realia ekonomiczne podyktowane  sytuacją światową ,kryzysem będącym pokłosiem pandemii 2020 wywarły negatywny efekt na wszelkie działania w tym także sportowe. Dlatego zdając sobie sprawę z trudności na jakie może być wystawiony każdy organizator. Nasz Zarząd i Dyrektor wszystkich  edycji postanowili przełożyć organizację wokół jasnogórskiej lokalizacji wraz z dodatkową próbą na rok 2023 .Natomiast tegoroczna edycja w nowej lokalizacji na terenie Częstochowy zostanie poprowadzona na zasadach super sprintu w miesiącu grudniu ,kiedy to po zakończeniu większych imprez motoryzacyjnych w kraju .Będzie można zaprosić więcej Gości specjalnych i tym samym zawodników .O terminie konkretnym poinformujemy już niebawem zapraszając już teraz na zapewniamy super emocje w super lokalizacji i oprawie. Jesteśmy przekonani ,że nowa miejscówka spodoba się zarówno zawodnikom jak i mieszkańcom co w połączeniu z dotychczasową lokalizacją za rok stworzy super wydarzenie motoryzacyjne na mapie motosportu Naszego kraju.         
Data dodania:
Reklama

Realizacja: Shile Design Studio