Drodzy  Zawodnicy, Sponsorzy, Włodarze Miasta  , Funkcjonariusze Służb, Urzędnicy, Klubowicze, Fani  i wszyscy dzięki którym  i z którymi od 2017 roku automobilklub Jurajski z tak wielkim zaangażowaniem i zapałem tworzy to wspaniałe widowisko pt "Jurajski Super Sprint o Puchar Prezydenta Częstochowy ".Już dziś na 33 dni przed startem tj. 4 listopada 2023 roku , pragniemy poinformować o wielu zmianach na lepsze w organizacji ,logistyce i uatrakcyjnieniu strony sportowej tego wydarzenia .Tak docenianego i zauważanego  na mapie motosportu zarówno w środowisku zawodniczym jak i Medialnym. I tak na tegoroczną edycję AKJ zaplanował pięć przejazdów , dwie różne trasy , na co już zawodnicy z zagranicy odpowiedzieli  chęcią startu , co bez wątpienia podnosi rangę wydarzenia o kilka stopni w górę. Do tego dodając wspaniałych zaproszonych Gości specjalnych zarówno ze świata rajdowego jak i innych dyscyplin sportowych, musi bez wątpienia  zachęcać do wzięcia udziału współtworząc rywalizację i promując motosport ,Nasze Miasto. Co po wielokroć trafia do nas w postaci miłych słów  wspierając i zachęcając do działania ze strony zacnych zawodników a pośród Nich zaproszonych Mistrzów tej  rangi co ; Wielokrotny Mistrz Europy Sobiesław Zasada i zarazem członek Honorowy Naszego Automobilklubu  Gość specjalny , Miko Marczyk Mistrz rajdowy i zawodnik Mistrzostw Świata wielokrotny  Gość zawodów ulubieniec zawodników i fanow motosportu , Kajetan Kajetanowicz wielokrotny Mistrz Rajdowy Europy zawodnik Mistrzostw Świata osoba tak przychylna i wspierająca działania Naszego młodego klubu  , Robert Herba , Waldemar Doskocz , Paweł Dytko, Marek Kusiak , Bogdan Krachulec ,  tak utytułowani i genialni kierowcy rajdowi. A przy takich  pojawiających się nazwiskach nie mogło zabraknąć zacnych i znamienitych przedstawicieli Firm Naszego regionu , dla których ranga i wymiar imprezy nie mogły pozostać obojętnym co pokazuje jak  bardzo Firmy i Nazwiska osób wspierających wydarzenie są nastawione życzliwie  do działań i starań AKJ. Za co Nasze klubowe podziękowania a w dniu zawodów także od zawodników na ręce wszystkich zaangażowanych w imprezę, Zarząd klubu i osobiście Dyrektor zawodów uczynią osobiście. Zatem zapraszamy na tegoroczne rajdowe  ściganie ulicami Naszego wspaniałego Miasta w nowej i większej formie wydarzenia w imieniu automobilklubu Jurajskiego  , Zarządu Okręgu Śląskiego PZM  z prezesem Grzegorzem Wróblem na czele i wszystkim członkami klubu tak oddanymi tej inicjatywie. Obiecujemy wydarzenie sportowe , którego przebieg i oprawa zapadną na długo w pamięci jako walor sportowy i promocyjny. Informacje dotyczące szczegółów imprezy podamy po 10 października.
Data dodania:
Miło Nam zaprosić na kolejną edycję ścigania na torze Wyrazów  kierowców licencjonowanych jak i amatorów. Wzorem poprzednich edycji sprint poprowadzony zostanie zgodnie z przepisami PZM w oparciu o regulamin uzupełniający KJS. Do zapoznania którego  kierujemy wszystkich zainteresowanych startem w imprezie.

Impreza rozpoczyna się 23 września o godzinie 8:00. Zakończenie około godziny 18:00. Wstęp dla widzów jest darmowy.

Dokumenty do pobrania:
Regulamin IV Jurajski Sprint
Zgłoszenie Jurajski Sprint
karta OA BK
Akredytacja
Umowa użyczenia samochodu


Data dodania:
Na gorąco kilka fotografii z odbytego wyścigu samochodowego dla amatorów i kierowców licencjonowanych  na dawnym torze Wyrazów. Gorąca  a sportowa rywalizacja zwłaszcza dla kierowców, którzy po raz pierwszy gościli na torze stanowiła wielką i  miłą niespodziankę z racji możliwości i warunków bezpiecznego ścigania. Infrastruktura wokół toru jak i sama konfiguracja tras daje każdemu startującemu ogromny margines błędu. Takie warunki techniczne pozwalają zawodnikowi na skupieniu się nad poprawą techniki jazdy bez stwarzania niepotrzebnego zagrożenia czyhającymi pułapkami drogowymi. A miłe słowa padające od wielu załóg pozwalają wierzyć ,że pękający w szwach tor to tylko kwestia krótkiego czasu. Czego świadomość mamy od chwili uporządkowania przez Nas obiektu oraz zaproszeniu do testów Mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza i jego ogromne zadowolenie z tego ile dokonaliśmy przez rok czasu od kiedy weszliśmy tutaj by dzialać.      
Data dodania:
Zapraszamy serdecznie na III rundę Jurajskiego Sprintu, zawody odbędą się 19 sierpnia na Torze Wyrazów. Impreza rozpoczyna się o godzinie 8:00. Zakończenie około godziny 18:00. Wstęp dla widzów jest darmowy.

Zgłoszenie Jurajski Sprint
Karta OA BK
Umowa użyczenia samochodu
Akredytacja
Data dodania:
Miło nam podzielić się nową informacją dotyczącą powołania do życia w strukturach Naszego automobilklubu kolejnej sekcji obok już istniejących  sportu samochodowego i motocykli wyścigowych  Sekcji kartingowej .Za sprawą wykupienia licencji sportu kartingowego w PZM, aby Nasz zawodnik Maciej jr. Pierzgalski . mógł startować w zawodach reprezentując Nasz klub. Tym samym w gronie naszego automobilklubu  Jurajskiego mamy pierwszego członka z licencja kartingowa - Senior. Mamy nadzieje, że z czasem będzie ich więcej. Maciej Pierzgalski  reprezentuje nasz klub miedzy innymi w kartingowym pucharze RETRO KART w kategorii Formula C. Dzięki licencji będzie również możliwość startu w zawodach Retro organizowanych podczas rund ROK CUP POLAND. Życzymy połamania świec i sukcesów na torze. Więcej informacji na temat pucharu retro można znaleźć na grupie
https://www.facebook.com/pucharretrokartpolska
Data dodania:
Miło Nam poinformować o podjętych działaniach związanych z powołaniem do życia tegorocznej edycji ulicznego ścigania w centrum miasta. V edycja w powiększonej  topografii trasy z wieloma cennymi nagrodami znanych marek ,w formie międzynarodowego ścigania już dziś musi zachęcać do  wzięcia udziału. Jakby tego mało starając się nawiązać do tradycji minionych edycji zapraszania znanych kierowców rajdowych jak np ; Łukasz Pieniążek kierowca rajdowy WRC, Mistrz Polski i aktualny kierowca WRC Mikołaj Marczyk , Robert Herba , Adam Polak , Marek Suder , Marek Kusiak , Mirosław i Bogdan Krachulec, Paweł Dytko ,Bartłomiej Mirecki .Tak i w tym roku Nasze zaproszenie kierujemy do Naszego Honorowego członka klubu Jurajskiego Mistrza Sobiesława Zasady, którego skomplikowana sytuacja rodzinna stanęła na przeszkodzie być w poprzednim wyścigu z Nami , kolejne zaproszenie kierujemy do Naszego niedawnego gościa Kajetana Kajetanowicza wielokrotnego Mistrza Europy zawodnika WRC. Który to tak pięknie docenił nakład pracy społecznej Naszego klubu w odbudowę toru Wyrazów co pozwoliło tchnąć po latach  nowe życie i zachęcić innych do ścigania na nim po Naszej  odbudowie wielu jego fragmentów infrastruktury. Jesteśmy pewni sukcesu tegorocznej edycji z racji wielu zapytań o imprezę wśród zawodników także rangi Mistrzostw. Już na tym etapie tworzenia imprezy zachęcamy środowisko biznesu Naszego regionu do wspierania i pomagania w współtworzeniu tego zacnego wydarzenia ze świata motosportu a tym samym promocji Miasta swojego wizerunku jak i całego Naszego regionu. Pamiętajmy to My wszyscy współtworzymy wizerunek Naszego Miasta jego promocję.         
  
Data dodania:
Miło Nam bardzo podzielić się wysoką oceną Zarządu Okręgowego PZM  w Katowicach. Odnoszącą się do dotychczasowych Naszych działań  w zakresie realizacji celów statutowych klubu, zarówno na niwie motosportu jak i cennego propagowania BRD. Dotychczasowe realizowane wydarzenia spotykały się z bardzo pozytywną oceną WRD Policji ,WORD, Dyrektor Ochrony Środowiska PZM, Straży Pożarnej oraz Służb Medycznych. Co zostało uwieńczone  powodzeniem końcowym każdego wydarzenia ,imprezy eventu oraz w formie  wielu podziękowań skierowanych na ręce Zarządu klubu. Czego potwierdzeniem statuetki i inne formy podziękowania ,które otrzymaliśmy wielokrotnie od początku swojego działania od w/w. Na ten moment skierowane słowa uznania od Prezesa Zarządu PZM Pana Grzegorza Wróbla dopełniając szeroki wachlarz gratulacji dla Naszego klubu cieszy ogromnie, gdyż skierowane słowa uznania płynące wprost ze środowiska motoryzacyjnych pasjonatów cieszą podwójnie. Zatem w imieniu Zarządu oraz wszystkich aktualnych klubowiczów dziękujemy  serdecznie za te i wszystkie poprzednie słowa uznania. Co jeszcze bardziej  zapewne zmobilizuje do dalszego zaangażowania klubowiczów i osoby Nam kibicujące.
     
Data dodania:
Drodzy fani  AKJ i zawodnicy zainteresowani startem w sprintach organizowanych przez ak Jurajski, oto przedstawiamy dwie cenne informacje dla Was .Pierwsza to udostępniamy  dla lepszego przygotowania, poznania toru  i rówwnych szans mapkę™ trasy na dany wyścig( cała  trasa dla łatwiejszego odczytania podzielona na kolejne 3 etapy ) .Druga cenna informacja to zgodnie z niekonwecjonalnymi ruchami Naszego klubu taka innowacja .Otóż postanowiliśmy rzeczowe nagrody nie tylko przeznaczyć dla najlepszego w generalce zawodów ale dodatkowo kilka cennych nagród rozlosować spośród  pozostałych uczestników i zawodników danej imprezy. A wszystko to możliwe dzięki dobremu sercu sponsorów ,dla których zaangażowanie automobilklubu Jurajskiego w reaktywacje obiektu i sam motosport w Naszym regionie są ważne. Na ten moment nie podajemy nazw firm sponsorów z racji napływających kolejnych  gestów wspierania Nas .Tyle dobrych informacji a gorsza to ta, że każdy z Nas zarówno zawodnik jak i sędzia będzie musiał‚  ponownie przekonywać swoje ukochane kobiety o koniecznści wyjazdu na imprezę, Ale tutaj podpowiadamy w związku jesteśmy na dobre i na złe wiec jak coś  dobrego  się dzieje taka prośba do Pań nie stawajcie na drodze do szczęścia Waszym ukochanym facetom :)a będzie Wam wynagrodzone po wielokroć.
Data dodania:
Reklama

Realizacja: Shile Design Studio