Miło Nam poinformować o przeprowadzonym II etapie eventu  szkoleniowego  we współpracy z WRD Policji oraz WORD w miniony weekend .Jak już Media oraz informacje prasowe podsumowały to ciekawe i skuteczne wydarzenie z zakresu propagowania BRD w tak ciepłych słowach. Nam również jest ogromnie miło ,że dotychczasowe poczynania ak Jurajskiego w kwestii bezpieczeństwa na drodze trafiają w sposób skuteczny do odbiorców. Którym przypadł do gustu taki sposób przedstawiania zagadnienia ,gdzie teoria idzie w parze z praktyką dając możliwość poprzez korzystanie ze sprzętu jaki zapewnialiśmy na tych eventach. Co było możliwe dzięki Firmie VELEX. Raz jeszcze gratulując uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie zapraszając do lektury artykułów jakie w Mediach podsumowały te wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy także do WRD Policji w Częstochowie oraz Dyrekcji WORD za wspaniale układającą się od lat współpracę i super atmosferę podczas imprez.

     https://czestochowa.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/343625,Karta-rowerowa-dla-mlodych-cyklistow.html?fbclid=IwAR2WMACzvz0dKE41hF-C40_hmoXX4aekVFpC43OXvj8noBJ5lFxAbPHjsnA
Data dodania:
W niedzielę 19 czerwca na torze Fiata miało miejsce podsumowanie akcji BRD jaką w 2 etapach poprowadziliśmy z WRD Policji na torze wyrazów oraz auli komendy .Tegoroczna edycja szkolenia i egzaminowania młodych kierowców zawitała z finałem na tor Fiata za sprawa dobrej współpracy jaka pomiędzy Naszym automobilklubem a automobilklubem Tyskim od lat .W ostatecznej rundzie  brało udział 26 kierowców ,dla których przygotowane 3 próby sprawnościowe za kierownicą oraz szereg testów i zajęć sprawnościowych .Miło nam poinformować o wysokim poziomie zarówno uczestników jak i samej imprezy co uzasadnia słuszność organizowania tego typu edycji .Nad całością czuwali sędziowie sportowi PZM ,funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach a z ramienia Częstochowy  Funkcjonariusze WRD komendy Miejskiej w Częstochowie z Komendantem Panem Mariuszem Strzeleckim na czele. Gratulując serdecznie uczestnikom , dziękując za współpracę Policji oraz automobilklubowi Tyskiemu zapraszamy na kolejne tego typu imprezy propagujące od lat BRD .Zgodnie z Naszym klubowym hasłem propagującym bezpieczeństwo na drodze , przypominamy
wszystkim ; BRD na drodze to nie tylko Twoje bezpieczeństwo ale także Twoich bliskich ....
Data dodania:
Miło nam poinformować o realizacji  kolejnego  eventu szkoleniowego z serii z ak Jurajskim bezpiecznie ,tym razem tematyka "hulajnoga elektryczna rozważnie i bezpiecznie " W tej odsłonie zaproszona firma VELEX i jej przedstawiciel Pan Bogusław zaprezentowali  sprzęt ,oraz wszystkie nowinki jakie powinni znać użytkownicy hulajnóg .Natomiast Funkcjonariusze WRD Policji w Częstochowie reprezentujący Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Krzysztof Stemplowski wraz z sierż. szt. Beatą Witos ,przedstawiciele WORD Częstochowa z Panem Przemysławem  wspólnie z organizatorem ak Jurajskim promowali zagadnienia BRD związane z użytkowaniem. Miłym zaskoczenie dla organizatorów na podsumowanie imprezy jest fakt zapotrzebowania na tego rodzaju inicjatywy ,które przybliżają zagadnienie, zwłaszcza w dobie rosnącej ilości i mody na użytkowanie hulajnóg .Na ten moment dziękując za zainteresowanie i wspieranie oraz  za uczestnictwo zapraszamy na kolejne odsłony związane z tematyką hulajnóg elektrycznych.

Data dodania:
kolejne wyzwanie jakie postawiono Naszemu automobilklubowi Jurajskiemu za Nami, zatem tak na gorąco na podsumowanie Zarząd ak jurajskiego  wszystkim osobom z jakimi mieliśmy przyjemność współpracować pięknie dziękujemy  za zaangażowanie i kreatywność .Jak pokazuje  dzisiejsze wyzwanie jakie postawiła zapraszając po raz kolejny  do współpracy  Policja WRD w Częstochowie oraz zadowolenie uczestników imprezy jak i osób lokalnych z Władzami ,Mediami na czele .Możemy śmiało powiedzieć ,że wkład pracy w porządkowanie obiektu dawnego toru wyrazów został nagrodzony dziś z nawiązką .Miło Nam bardzo ,było słyszeć wypowiedzi  aprobujące sposób promocji motosportu i BRD w ramach statutowych i Naszego doświadczenia zasad. Dlatego obiecujemy kontynuować obrany kierunek rozwijając wachlarz Naszego klubu możliwości tym samym propagując Nasza pasję .Dzisiejszy dzień i liczne zapytania zachęciły Nas aby zwrócić się do mieszkańców lokalnych z zapytaniem i zarazem zaproszeniem do przyłączenia się w ramach statutowych klubu .W szeregach którego osoby z przeróżnych profesji ,których połączyła miłość do motosportu a czasem jedynie ciekawość nieznanego .Co zaowocowało zdobyciem nowych doświadczeń ,umiejętności i zamiłowania ,oraz okazji do poznania ciekawych ludzi miejsc  podczas pracy w roli sędziego sportu samochodowego PZM. Liczymy na zainteresowanie Naszym zaproszeniem obiecując przybliżyć arkana i szczegóły bycia członkiem automobilklubu jurajskiego .Automobilklubu młodego stażem ale bogatego doświadczeniem licznych zrzeszonych u Nas członków, którzy od wielu lat czynnie zawodnikami i sędziami w motosporcie .Na koniec raz jeszcze  dal wszystkich uczestników gratulacje za wytrwałość i pilność wykonywanych zadań podczas pierwszego i drugiego etapu Drogowskazu Młodych.

https://www.facebook.com/blachowniamiastoigmina/videos/534238778242393

Data dodania:
POLICYJNY „DROGOWSKAZ DLA MŁODYCH”
Data publikacji 25.04.2022

W auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbył się dzisiaj I etap kolejnej edycji „Drogowskazu dla Młodych”. Akcję skierowaną do młodych kierowców zorganizował częstochowski ruch drogowy wspólnie z Automobilklubem Jurajskim, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej z Częstochowy, ratownictwem medycznym - Rescue Team, Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Policjantów w Częstochowie i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Częstochowie.

Najczęstszą przyczyną wypadków z winy kierujących w wieku 18-24 lata jest nadmierna prędkość, niedostosowana do warunków panujących na drodze. W celu poprawy bezpieczeństwa na drodze, Komenda Miejska Policji w Częstochowie cyklicznie prowadzi działania skierowane do tych kierowców, którzy dopiero niedawno odebrali swoje pierwsze uprawnienia do kierowania pojazdami w ramach kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". W spotkaniu, które zainaugurowało cykl zajęć teoretycznych i praktycznych wzięło udział prawie 50 uczniów z 9 szkół średnich.

W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusza Kiedrzyna uczestników powitał zastępca naczelnika częstochowskiej drogówki asp. szt. Krzysztof Stemplowski, zwracając uwagę na to jak ważne jest przestrzeganie przepisów na drodze i jakie konsekwencje niesie za sobą brak doświadczenia w połączeniu z nadmierną prędkością. Mł. asp. Mariola Kowalczyk-Trąbska przedstawiła skutki nieodpowiedzialnego zachowania za kierownicą najmłodszych kierowców, natomiast prezes automobilklubu - Romuald Nowakowski pokazał jak zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Nie zabrakło również wypowiedzi przedstawicieli służb, które codziennie są obecne na miejscu zdarzeń drogowych. St. kpt. Paweł Gromkiewicz i kpt. Przemysław Witek z częstochowskiej straży pożarnej opowiedzieli młodym słuchaczom jak wygląda usuwanie skutków wypadków drogowych i podzielili się swoimi doświadczeniem zdobytym podczas zabezpieczania miejsca zdarzenia. Piotr Jakubowicz oraz Agnieszka Benda i Agata Jarosz z Rescue Team przekazali uczniom podstawowe informacje o tym jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej i dlaczego pierwsze minuty po wypadku są takie ważne dla ratowania ludzkiego życia.

Na zakończenie uczniowie napisali test wiedzy, składający się z 30 pytań. 20 osób, które uzyskają najlepsze wyniki awansuje do kolejnego etapu, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Wyrazowie. Tam młodzi kierowcy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu na torze wyścigowym pod okiem instruktorów doskonalenia techniki jazdy.


Data dodania:

Miło nam poinformować o tegorocznej edycji akcji WRD Policji skierowanej do młodych kierowców pt" Drogowskaz dla młodych "Jaką Automobilklub Jurajski współpracując z WRD Policji w Częstochowie od dwóch lat propaguje  na dobre ,także w różnego rodzaju akcjach na terenie szkół średnich Naszego regionu. Tegorocznej edycji  gospodarze idąc z rozmachem zaprosili do współpracy WORD w Częstochowie oraz Automobilklub Tyski  z torem Fiata na terenie którego odbędzie się finał wojewódzki z udziałem finalistów Naszego Częstochowskiego Pucharu Komendanta Policji oraz Tyskich eliminacji. O szczegółach poinformujemy na bieżąco .  

Data dodania:
Miło Nam poinformować o nadchodzących zmianach jakie przed sekcja BRD  AKJ .Nowa ekipa pod dowództwem osób z nowymi pomysłami ,nowe zadania wraz z WRD Policji w Częstochowie oraz WORD zapewne zaskoczą Częstochowian i pozwolą zwiększyć świadomość zagrożeń na drodze .Zatem przed Nami ciekawe szkolenia z dodatkami nowinkami ,niebawem więcej w tym temacie szczegółów. Zapraszamy do lektury na Naszych stronach  AKJ .
Data dodania:
   Miło Nam przedstawić kolejne migawki Moto-EWA 2021  uchwycone
  bystrym okiem  Pana redaktora Marka Kułakowskiego ,zapraszamy
   do zapoznania się z materiałem .

  https://marekkulakowski.e-kei.pl/uncategorized/panie-na-
  czterech-kolkach/
Data dodania:
Reklama

Realizacja: Shile Design Studio